TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Za dużo FPS?

Offline Ediss

Za dużo FPS?
« dnia: 08 Marzec 2010, 18:18:49 »
Witam. Borykam się z pewnym problemem. Zacznę może od modelu karty graficznej - hd5750, oczywiscie radeon.
Chodzi o problemy z grami, z którymi mój komputer teoretycznie nie ma żadnego problemu bo jest maksymalna ilość FPS/powyżej chyba 60 (o ile coś takiego w ogóle jest).
Hmm..jakby to wytłumaczyć. Weźmy MAFIĘ. Gdy ruszam myszką (czyli kamerą) szybko, na środku powstaje podłużny poziomy pasek który tak jakby oddziela dwie połówki ekranu. Jakby jedna miała opóźnienie w stosunku do drugiej. Tak się dzieje w wyżej wymienionej Mafii, TS3 oraz Spore. Również czasem w GTA IV w pomieszczeniach. Podczas gdy w GTA jestem na dworze problemu nie ma, NFS:Shit i podobne gry również chodzą bez zarzutów.

Oto obrazek symulujący ten błąd (screen z ustawien sterownikow karty graficznej):
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3b9acea711de9d9f.html
Zwróćcie uwagę na ten "pasek" dzielący oba obrazki, szczególnie na dole. Takie coś zachodzi u mnie, tylko ten pasek przechodzi poziomo przez środek

Chciałem dać wam filmik z tego, jednak podczas nagrywania ten błąd nie występuje, bo obniżana jest ilość klatek. Macie pomysł co to może być? Sterowniki do karty aktualizowałem, doinstalowałem składniki DX9. Nie wiem co mam zrobić. Szczerze to się nie spotkałem z problemem, żeby gra źle działała bo komputer jest "?za dobry?"

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 08 Marzec 2010, 18:29:13 wysłana przez Ediss »