TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zrywanie połączenia z Internetem.

Zrywanie połączenia z Internetem.
« dnia: 12 Marzec 2010, 19:47:34 »
Witam. Chciałbym przedstawić swój problem, otóż od pewnego czasu podczas pobierania plików (np. Diablo II - ze stronki Blizzarda ofc.), niekiedy podczas oglądania filmików (na youtube nie występuje problem, jedynie na innych portalach) zrywane jest moje połączenie z internetem. Na ikonce sieci pojawia się wykrzyknik :

Następnie wchodzę w "Centrum sieci i udostępniania" i klikam na "Czerwony krzyżyk" między siecią a internetem :

Uruchamia się diagnostyka, a oto rezultaty :

No i po uruchomieniu pobierania, włączeniu filmu lub włączeniu multiplayer w grze (zdarzyło się tylko 1 raz) na nowo połączenie jest zerwane. Może ktoś już się spotkał z takim problemem i zna rozwiązanie ? Wyłączyłem już możliwość "Wyłączenia karty sieciowej" Windowsowi w celu zaoszczędzenia energii.
Jestem połączony z internetem za pomocą Routera D-LINK DIR-300 ale za pomocą kabla (ethernet to się chyba nazywa  :P ) ponieważ pracuję na komputerze stacjonarnym. Ustawienia routera :
(Skopiuję z pewnego forum, pewien user pokazywał dobre ustawienia dla DIR-300)
"1. Wyłącz opcję WPS (Wi-Fi Protected Setup) - odznacz
2. W "Network Wireless Settings" ustaw:
-> "Enable Wireless" włącz - (zaznacz)
-> "Wireless Network Name" - wpisz dowolną nazwę swojej sieci, może być dlink
-> "Enable Auto Channel Selection" - wyłącz (odznacz)
-> "Wireless Channel" - ustaw na 13
-> "Transmission Rate" - ustawa na "Best (automatic)"
-> "WMM" - wyłącz (odznacz)
-> "Enable Hiden Wireless" - wyłącz (odznacz)
3. W "Wireless Security Mode" ustaw:
- "Enable WPA2 Only Wireless Security (Enhanced)" włącz - (zaznacz)
4. "WPA2 Only":
-> "Cipher Type" - ustaw na "auto"
-> "PSK/EAP" - - ustaw na "PSK"
-> "Network Key" - wpisz swoje hasło dla połączeń bezprzewodowych
5. W zakładce "DHCP Server Settings" - ustaw "Enable" (zaznacz)
-> "DHCP Lease Time" wpisz: 10080
6. W zakładce "Device Administration" ustawa swoje hasło - "Administrator
Password"
7. Sprawdź w "Setup > "Internet Connection" czy nie masz przypadkiem zaznaczonej opcji " Enable Access Point Mode" - powinna być chyba odznaczona
"
Proszę o jak najjaśniejsze instrukcje postępowania ponieważ jestem raczej "niekumaty" w niektórych sytuacjach. Dopowiem, że wcześniej miałem zainstalowanego Win XP i problem nie występował. Z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi oraz czas poświęcony jej. Pozdrawiam !

PS. Siostra (również Win7) łączy się laptopem (bezprzewodowo) i może normalnie ściągać, oglądać i grać, połączenie nie zrywa się.
« Ostatnia zmiana: 12 Marzec 2010, 22:23:12 wysłana przez Toro »