TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nowy wyciek (Microsoft Online Services Global Criminal Compliance)

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Z M$ znowu coś wyciekło, ale tym razem nie jest to kolejna wersja Windows lub Office a Microsoft Online Services Global Criminal Compliance Handbook.

Cytuj
Microsoft Online Services Global Criminal Compliance Handbook, taki oto intrygujący tytuł nosi opracowanie opublikowane niedawno przez popularny amerykański serwis Cryptome.org. Upublicznienie tej przeznaczonej wyłącznie dla organów ścigania publikacji wywołało spore emocje, a sam serwis Cryptome został w wyniku działań prawnych Microsoftu zamknięty. Zobaczmy więc, co też takiego Microsoft ma do zaoferowania służbom poszukującym cyfrowych dowodów działalności potencjalnych przestępców.

22-stronicowa broszurka zawiera przede wszystkim przegląd udostępnianych przez Microsoft usług online, takich jak:

    * Hotmail.com, MSN.com, Live.com
    * Serwis Windows Live ID,
    * Windows Live Spaces, MSN Groups
    * Windows Live Admin Center, Office Live Small Business
    * Office Live Workspace, Windows Live SkyDrive
    * Xbox Live

Powyższe usługi zostały omówione pod kątem zbieranych oraz utrzymywanych w ich ramach informacji. Publikacja zawiera również poradniki omawiające możliwość praktycznego wykorzystania informacji o działalności użytkowników powyższych usług w celach dochodzeniowych. Z publikacji dowiemy się więc np. w jaki sposób oraz w jakim zakresie możliwe jest ustalanie historii korespondencji prowadzonej w ramach konta pocztowego Hotmail.

Jako, że serwis Cryptome odmówił usunięcia publikacji z własnych zasobów, Microsoft wymusił na firmie hostingowej Network Solutions zablokowanie dostępu do zlokalizowanego w jej serwerowni serwisu. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż publikacja dostępna jest obecnie w serwisie WikiLeaks pod następującym adresem. Każdy może się więc zapoznać z zawartością Microsoft Online Services Global Criminal Compliance Handbook i dowiedzieć się o tym, jakie informacje są zbierane przez Microsoft o użytkownikach swych usług internetowych oraz w jaki sposób dane te mogą być wykorzystane przez organy ścigania. Gorąco polecamy tę bardzo interesującą lekturę.

[Aktualizacja]
Serwis Cryptome jest ponownie dostępny pod adresem http://cryptome.org.uk/. Niestety, domena cryptome.org została zablokowana przez firmę Network Solutions do czasu

Źródło: Hard Core Security Lab
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2010, 16:53:37 wysłana przez Mirahz »