TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Router <> PC = brak internetu

Router <> PC = brak internetu
« dnia: 12 Luty 2010, 19:51:09 »
Witam,
Kupiłem router, aby podłączyć PS3 do internetu przez wifi (ps3 i pc są w innych pokojach). Nadszedł czas na morderczą walkę z nim. Wybór padł na NetGear WGR614 (znajomi zachwalali to ich posłuchałem). Router podłączyłem, kabel ethernet, który był zawsze podłączony do PC wpiąłem do routera. Drugi kabel ethernet z routera do PC został również podłączony. IP, maska podsieci, DNS, MAC wpisane. I co? I lipa, brak internetu. Nie ma internetu, a w konfiguracji wyświetla się mój pecet. Kumpel podłączył się telefonem z wifi i o ile połączenie nastąpiło o tyle nie mógł się połączyć z internetem. Mam zewnętrzne IP. Kumpel, który ma identyczny router (mieszka klatkę obok mnie, ma tego samego dostawce internetu) skonfigurował mój router tak jak swój, ale u mnie migoczą ikonki wifi i połączenia nr1 (pc) a u niego jest tak, że miga wifi i test (trzykrotnie szybciej od wifi) + na stałe świeci się połączenie nr1. Co trzeba zrobić, aby był internet przez połączenie routera z pc? hmmm

Offline fazzi

  • ***
  • 180
  • W oczekiwaniu na Windows 8 ...
Odp: Router <> PC = brak internetu
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2010, 22:00:38 »
Skonfigurujcie z kumplem router na jego ustawienia i podlączcie u niego - jeśli zacznie działać to znaczy że coś u Ciebie jest nie tak z konfiguracją. Może Twój dostawca blokuje po TTL?