TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zrywanie połączenia przy ściąganiu plików

Zrywanie połączenia przy ściąganiu plików
« dnia: 12 Luty 2010, 17:50:39 »
Witam,
Wczoraj formatowałem dysk i ponownie instalowałem Windows 7. Zainstalowałem wszystkie sterowniki, wszystkie aktualizacje i wszystko było ok, aż do momentu gdy zacząłem ściągać pliki. Mam kartę sieciową Linksys WUSB54GCv2-eu oraz router Linksys WRT54GCv3-eu.

Problem polega na tym, że przy ściąganiu plików (np. Blizzard Downloaderem ściągam patche do World of Warcraft, bądź ściągam pliki instalacyjne przez instalkę internetową SolidWorks 2009 SDK) po pewnym czasie kompletnie zrywa mi połączenie z internetem. Gdy próbuję ponownie się połączyć wyskakuje komunikat nieudanego połączenia, gdy robię diagnostykę to zawiesza się na restartowaniu karty sieciowej. Co ciekawe po anulowaniu diagnostyki zawieszonej na restarcie karty sieciowej, podczas zamykania systemu komputer się zawiesza na "Zamykanie systemu..." i muszę go ręcznie wyłączać. Aby internet był ponownie muszę uruchomić ponownie komputer.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że pierwszym moim pomysłem było uśpienie tych urządzeń w trybie bezczynności, więc  odznaczyłem w menedżerze urządzeń odpowiednie opcje. Gdy to nie pomogło zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta (wcześniej były z płytki dołączonej do zestawu). Później zmieniałem port usb karty sieciowej i dalej to samo...

Czy ktoś wie w czym może tkwić problem? Czasami nawet internet wyłącza się przy zwykłym przeglądaniu stron... Pomocy.

EDIT:
Przed formatem miałem także Windows 7 i te same urządzenia sieciowe i problemu nie było.
Windows 7 z MSDN AA 32 bit.

EDIT2:
Połączenie zrywa czasami po 15 min, czasami po 30 a czasami nawet po godzinie...
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2010, 17:57:29 wysłana przez Sykacz »