TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 DNS

Windows 7 DNS
« dnia: 08 Luty 2010, 01:57:22 »
Gdzie można włączyć/wyłączyć DNS, bo mam mały problem z grami internetowymi, bo mnie rozłącza i połącza, a myślę, że to ma coś wspólnego z DNS, bo windows 7 wykrył jakiś problem, że nie może sie połączyć z DNS, a czyszczenie pamięci nic nie dało, a tylko pogorszyło XD

Komunikat jaki daje windows 7 urządzenie lub zasób serwera DNS nie odpowiada

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows 7 DNS
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2010, 22:42:55 »
Nie można wyłączyć DNS gdyż jest on ściśle powiązany z ip i ogólnym połączeniem.
Można jedynie wyłączyć usługi związane z jego buforowaniem zapisywaniem itp (ale uwaga, prędkość internety zwolni niesamowicie)
klient dns i bodajże dhcp

Ale lepszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do swojego dostawcy internetu i wyjaśnienie sprawy oraz ew. wbicie podanych przez nich adresów dns