TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D

W prawdzie komunikat znika po uruchomieniu komputera ponownie lecz w miejscu gdzie wcześniej widniał komunikat o aktywowanym systemie mam teraz coś innego... :'(  . Królestwo i konia dla tego kto wie jak to cofnąć by było można zmienić klucz bez reinstalacji systemu. Loadery nie działając, nie da się cofnąć aktywacji w ten sposobik..    http://zapodaj.net/12e9fb42d7de.png.html
 :'(
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2010, 03:54:39 wysłana przez Pittey_cziko »


Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2010, 13:56:21 »
witam,
mam - można powiedzieć - podobny problem...
zainstalowanego mam jeszcze windowsa7 kompilacja 7100 czyli RC darmowy przez rok.
No i nadejszła ta chwila, że rok ten się kończy :'( i dostaje komunikat jak na obrazku poniżej...
I pytanie: czy można jakoś uniknąć reistalacji windowsa i pozostać na "starym"? czy ktoś tego już próbował i z jakim skutkiem?
Czy wystarczy "zmienić klucz produktu"?
Pytam, ponieważ nie widzę (innej niż wygaśnięcie licencji) potrzeby, ani nie mam za bardzo czasu i chęci na "stawianie systemu od nowa"

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2010, 14:45:49 »
witam,
mam - można powiedzieć - podobny problem...
zainstalowanego mam jeszcze windowsa7 kompilacja 7100 czyli RC darmowy przez rok.
No i nadejszła ta chwila, że rok ten się kończy :'( i dostaje komunikat jak na obrazku poniżej...
I pytanie: czy można jakoś uniknąć reistalacji windowsa i pozostać na "starym"? czy ktoś tego już próbował i z jakim skutkiem?
Czy wystarczy "zmienić klucz produktu"?
Pytam, ponieważ nie widzę (innej niż wygaśnięcie licencji) potrzeby, ani nie mam za bardzo czasu i chęci na "stawianie systemu od nowa"


Musisz pamiętać tez o tym 7100 RC nie będzie wspierany przez Windows Update związku z tym nie będą się instalować poprawki zakresu sprzętu oraz zabezpieczeń samego systemu. Po za tym nie opłaca się robić z RC RTM-a gdyż większość jego głownych plików ma podpis cyfrowy właśnie 7100 anie 7600 a co za tym idzie? brak zgodności np. loaderami a to moze (ale nie musi) tylko rozłożyć ci system na łopatki.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2010, 18:40:15 »
(...)nie będą się instalować poprawki zakresu sprzętu oraz zabezpieczeń samego systemu(...)
bez tego dało by się żyć... ale brak zgodności z przykładowymi loaderami byłoby zapewne "niewygodne".
No cóż widzę, że będę musiał znaleźć i poświęcić te parę godzin na nową instalację :/
dzięki za odp
pozdrawiam

Offline danet

Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2010, 18:59:07 »
Dostałem miły  ;) list od M$ informujący o konieczności przeinstalowania sytemu :( trudno, wreszcie trzeba przejść na full legal (msdnaa). Weekend z głowy  >:(

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2010, 13:42:06 »
U mnie (oraz na komputerze brata, mamy i dziewczyny) sytuacja wygląda tak. Wszyscy mieliśmy aktywowany system loaderem CHEW i było wszystko w porządku. I tak pojawiały się komunikaty teraz...

Dziś jest już koniec i coś muszę zrobić z tymi komputerami :)
Ponownie użyłem CHEW i teraz mam tak:

po kliknięciu nic się nie pojawia.

Co mam zrobić krok po kroku, by odczepić się od powiadomień i problemów?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2010, 14:03:13 »
Zmienic klucz produktu na ten z bloga i aktywowac telefonicznie, albo podmienic jakies pliki, ja nie wiem jakie, ale jest o tym na forum.

Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Marzec 2010, 17:59:57 »
u mnie nic jeszcze nie wyskoczyło...

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Marzec 2010, 18:22:33 »
Na razie poczekam na obrót spraw bo jak na razie komputery nie resetują się nam co 2 godziny itd. itp. wiec może komunikaty komunikatami ale loadery zadziałały?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marzec 2010, 22:15:08 »
Dobra, nie mam już sił. Jak mam aktywowany system (niebieski znaczek) to resetuje się co 2 godziny. Jak anuluję aktywację (revert) to mam info o nieaktywowanym systemie, klikając w informacje (jak na screenie) nic się nie dzieje.
Za którymś razem jak usunąłem loadera miałem czarny pulpit i prośbę o wpisanie klucza. Wpisywałem niemal wszystkie klucze do Ultimate z bloga i nie akceptowało. (czego się spodziewałem).

Ponieważ już mam nabrużdżone różnymi loaderami w systemie załóżmy, że instaluję na czysto znów Win 7 7600. Co potem krok po kroku mam zrobić, żeby mieć spokój? :)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marzec 2010, 22:20:18 »
Aktywowac kluczem z MSDN (bloog) przez internet wpisujac klucz.Jesli wyskoczy blad aktywacja telefoniczna.Ale zainstaluj system na nowo.Klucze dzialaja na 100 procent

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marzec 2010, 23:13:45 »
Aktywowac kluczem z MSDN (bloog) przez internet wpisujac klucz.Jesli wyskoczy blad aktywacja telefoniczna.Ale zainstaluj system na nowo.Klucze dzialaja na 100 procent

A$IOR czy OEM:SLP?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Marzec 2010, 08:58:53 »
Jedne sa boxowe, a drugie oemowe. Bez znaczenia ktorym aktywujesz.

Offline sly44

Odp: I się zaczęło, powiadomienie o <nie>Oryginalności systemu :D
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Marzec 2010, 14:51:58 »
a po co sie bawić w aktywatory jeżeli można miec przez rok za darmo ?

http://www.trochetechniki.pl/Jak-uzywac-Windows-7-przez-rok-za-darmo,t,1054.html