TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS

Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS
« dnia: 13 Styczeń 2009, 17:53:23 »
Witam.
Posiadam
płytę główną: ASUS P5Q-E,
Video: Gigabyte NV7600
4GB RAM,
2 dyski na osobnych kanałach SATA.

Windows7 x64 beta

Po jednym BSOD brak detekcji jednago z dysków. Dopiero wyłączenie zasilania na 1-2 minuty pomogło.
Po następnym BSOD niezgodność checksum w BIOS. Paramatery bios poprzestawiane losowo, np power managment, prędkość wentylatorów, boot order, dysk z trybu AHCI? (OHCI?ACPI? już się gubię czasami w tych skrótach) zmieniony na IDE, i inne.

W sumie w tym momencie pozostaje mi tylko instalacja na maszynie wirtualnej...

Na opisywanym komputzerze zainstalowana jest vista, i nigdy wcześniej nie zaobserwowałem nic niepokojącego.

Pozdrawiam,
Eti.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2009, 21:23:12 »
Pod Vistą pewnie wszystko było w porządku. Może jest jakaś aktualizacja do BIOSu to ją zainstaluj i może jakieś sterowniki nowsze do SATA.

Odp: Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2009, 18:57:17 »
Nie w tym problem, że win7 nie daje się uruchomić.
Problem w tym, że w jakiś sposób ingeruje w sprzęt komputera, że mogą wystąpić poważne problemy z hardware.
Miałem także podniesione napięcie, chyba na pamięciach. Gdyby ten bsod zdarzył się w monencie gdy mnie nie było przy komputerze to mogłoby doprowadzić do ich uszkodzenia. W sumie nie są drogie, ale procesora to już byłoby mi żal ... :/

Odp: Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:02:43 »
 nic by Ci sie nie uszkodzilo ..mialem kiedys przez caly dzien ..i jakos komp chodzi do dzis ..

najwyrazneij masz za bardzo podkrecony jakis podzespol kompa i Ci win 7 nie chce wystartowac ..

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Nie wykrywanie HDD, modyfikacja BIOS
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:20:47 »
A ma podkręcone?