TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

XPphone- telefon z Windows XP lub 7

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« dnia: 23 Styczeń 2010, 13:49:52 »

Filmik prezentujący telefon:

http://www.youtube.com/watch?v=oPLFhNjZVz8

Cytuj
Na targach Computex mało znana chińska firma In Technology Group (ITG) zaprezentowała światu pierwszy telefon komórkowy, który działał pod kontrolą Windowsa XP – xpPhone. Dzisiaj, ten niezwykle interesujący model trafił do przedsprzedaży na rynku brytyjskim.xpphone2

Urządzenie, które oparto o procesor AMD Super Mobile, będzie początkowo dostępne z kartami SIM sieci Orange, Vodafone oraz AT&T. Według informacji, z serwisu pocketables.net, telefon (albo MID z slotem kart SIM i modemem 3G) będzie wyposażony w dysk SSD na którym zainstalowany jest Windows XP oraz dysk twardy na którym możemy trzymać wsyzstkie potrzebna nam na co dzień dane.xpphone1

Pełna specyfikacja xpPhone’a przedstawia się następująco:
- procesor AMD Super Mobile
- 512MB/1GB wbudowanej pamięci RAM
- dysk SSD o pojemności 8/16/32/64 GB oraz dysk twardy o pojemności 20/60/80/120 GB
- 4,8-calowy, dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 480 x 800
- GSM/GPRS/EDGE/WCDMA (HSDPA/HSUPA)
- moduły: WiFi (b i g), WiMAX (opcjonalnie), Bluetooth
- odbiornik GPS
- aparat 1,3Mpix
- wysuwana klawiatura QWERTY
- wejście słuchawkowe jack 3,5mm, wejście mikrofonu
- port USB
- waga 400g

Co ciekawe, producent zapowiada, że bateria w którą wyposażono xpPhone’a będzie pozwalała na: 5 godzin rozmów, 5 dni pracy trybie czuwania i 7-12 godzin średnio intensywnej pracy (rozmowy, korzystanie z systemu, chwilowe przerwy w pracy).xpphone4

Niestety, przypuszczalna cena i data wejścia na rynek sprzętu nie zostały jeszcze ujawnione. Chociaż nie trudno domyśleć się, że jego cena do najniższych nie będzie należała.

Muszę przyznać, że mimo iż xpPhone wygląda jak cegła, to zapowiada się niezwykle interesującą. Produkt, być może trafi także do innych krajów europejskich (jeżeli oczywiście zainteresowanie nim będzie odpowiednio duże).




I o Windows 7:

Cytuj
Na KomórkoManiaKu, prezentowaliśmy Wam już pierwszego na rynku smartfona, który działa pod kontrolą desktopowego Windowsa XP - xpPhone. Postanowiłem teraz, w charakterze swoistej ciekawostki, przedstawić nieco więcej faktów o tym interesującym urządzeniu.xpPhone

Jak już wspomniałem systemem operacyjnym smartfona będzie Windows XP. Niemniej, producenci postanowili wyjść naprzeciw nabywcom, dodając dodatkową opcje konfiguracji modelu, a jest nią Windows 7. Oprócz tego urządzenie będzie zaopatrzone w procesor AMD Super Mobile, którego prędkość będzie wynosić około 1GHz (dokładna wartość nie została jeszcze ujawniona).

xpPhone wyposażono w dysk SSD o pojemności 8GB (i to na nim będzie zainstalowany system operacyjny) oraz dysk o pojemności 120GB (do dowolnego wykorzystania przez użytkownika). Ponadto na pokładzie znajdzie się pamięć RAM w opcjach 512MB oraz 1GB lub 2GB. Całkiem nieźle przedstawia się kwestia ekranów – tutaj także potencjalni nabywcy będą mieli w czym wybierać. Będą to przekątne o wartościach 4.3’’, 4.7’’ oraz 7’’ a obsługiwane rozdzielczości to 800 x 480 lub 1024 x 600 pikseli. Opcje wyboru wersji kamery to 1.3,MP, 3MP oraz 5MP. Wart jeszcze zaznaczyć, że telefon będzie korzystał z łączności bezprzewodowej WiMAX.

Cena xpPhone’a nie została jeszcze ujawniona, aczkolwiek na stronie producenta jest możliwość zamówienia telefonu w opcji pre-order.




Żródła:
http://www.komorkomaniak.pl/17968/xpphone-z-windowsem-xp-juz-w-przedsprzedazy/
http://www.komorkomaniak.pl/20224/xpphone-takze-w-windowsem-7/

Wg. mnie ciekawe rozwiązanie, tylko nie wiem czy chciałbym takie coś na stałe ;D

Odp: XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2010, 14:25:41 »
Jak by mi ktoś sprezentował coś takiego to bym się nie obraził  :D

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2010, 15:21:59 »
tylko jak ktoś będzie znał cenę to niech się podzieli informacją ;D

Odp: XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2010, 18:03:01 »
Cytuj
MID phone slider will start at 2999 RMB (~$439) and top out at 4500 RMB (~$659)

http://crenk.com/itg-reveal-price-for-new-itg-xp-phone/  ;)

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Luty 2010, 14:48:52 »
heh, ale nie chciałbym go mieć na stałe- jakoś sobie nie wyobrażam że między officem, a jakąś gierką będę miał na pulpicie ikonę "wyślij sms".

Rokubungi

Odp: XPphone- telefon z Windows XP lub 7
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2011, 19:53:08 »
Czego to ludzie nie wymysla! :P Jednak toche trudno przezwyczaic sie do pogodzenia rozmiarow i jakosci- nie w sensie, ze to nie mozliwe, bo do tego sie dazy; lecz w sensie jak na wyswietlaczu 5,7 cali grac np. w gre?! Sam lubie taka miniaturyzacje, nawet bardzo, lecz sa granice rozsadku i mozliwosci wzroku ludzkiego :D Nawet mam cos w rodzaju netbooka lub raczej subnotebooka- z wbudowanym modemem telefonicznym, jednak nie jest to tylko modem do transmisji danych, a rowniez do rozmow i smsow- pelny modul telefoniczny GSM. Zaluje tylko, ze jest to jeden za starszych modeli i nie ma jeszcze zintegrowanego GPS ;D A sprawuje sie calkiem dobrze i nie przeszkadzaja mi wyskakujace smsy ;) Jednak daje sie wyraznie zauwazyc, ze Microsoft wciaz jest w tyle za Apple i dystrybucjami Linuxa czy nawet Symbiana. Przyznaje, ze Windows Phone 7 nie jest juz tak bardzo okrojonym systmem jak poprzednie edycje Windows Mobile, ale iPhone istnieje juz od dawna, nie jest zbyt okrojony w porownaniu z MacOS X i dziala przynajmniej dobrze i stabilnie. Rowniez Symbian (zdaje sobie sprawe, ze od razu skierowany na urzadzenia mobilne) ma wiele plusow nad "mobilnymi oknami".
Ale to tyko moje uwagi i zdanie. :)