TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP

1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« dnia: 22 Styczeń 2010, 17:59:58 »
Witam,


Mam ogromny problem.. i prosiłbym bardzo o pomoc. Do tej pory korzystałem z Windowsa 7. Dzisiaj postanowiłem wydzielić partycje 10GB  za pomoca fdisk (wpisana w pasek URUCHOM). Wydzieliłem 10GB wybierając opcję "zmniejsz dysk" (czy jakoś podobnie). Po tym zabiegu dysk stał się mniejszyz o owe 10GB. Następnie wsadziłem płytę z Windowsem XP i po uruchomieniu całego procesu instalacyjnego wybrałem pustą partycję  10GB pod instalację XP. Po zainstalowaniu XP widzę dysk C: z plikami 7emki oraz F:  na którym jest XP. Chciałem przełączyć się między systemami, jednak nie mogę. Wchodząc w "msconfig" a następnie BOOT.INI widzę tylko Windowsa XP.




Czy jest możliwość usunięcia XP i powrotu do Windowsa 7 lub sprawić tak abym mógł przełączać się między tymi systemami?


Byłbym bardzo wdzięczny i zobowiązany za szybką pomoc.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: 1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2010, 18:06:05 »
Włóż płytkę z windows 7, wybierz język, następnie klik na "napraw komputer", a potem "sektor rozruchu" czy coś w tym guścidle(na 99% pierwsze na liście) ;D

Dzięki temu będziesz miał menu wyboru systemu przy starcie PC.
Można je konfigurować (czas automatycznego wybory itp.) w msconfig, ale tylko spod 7 (start> msconfig.exe> rozruch)

Mam nadzieję że byłem pomocny ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2010, 18:18:46 wysłana przez pionner »

Odp: 1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2010, 18:21:35 »
Niestety nie mam przy sobie płyty z Windowsem 7. Jest jakieś inne rozwiązanie.. ?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: 1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2010, 19:38:00 »
popełniłeś wielki błąd. Systemy instaluje sie od najstarszego do najnowszego aby zapobiec problemom. Rozwiązanie istnieje. Wygodnie to idzie zrobić z poziomu płytki windows 7 / konsola odzyskiwania i komenda bootrec. Ale można inaczej. Uruchom xp i zainstaluj na nim program easybcd. Wpis xp będziesz miał od początki, ale wpis i lokalizację sevena podaj na sztywno i nie przejmuj się błędem który wyskoczy. Po tym zabiegu wszystko będzie działać.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: 1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2010, 23:16:32 »
ewentualnie możesz pociągnąć 90-dniową wersję testową: http://wb.dlservice.microsoft.com/dl/download/release/Win7/3/b/a/3bac7d87-8ad2-4b7a-87b3-def36aee35fa/7600.16385.090713-1255_x86fre_enterprise_en-us_EVAL_Eval_Enterprise-GRMCENEVAL_EN_DVD.iso

i zrobić jak ci powiedziałem w 1 poście  ;)

Lub jak kolega radził EasyBCD.

Odp: 1 partycja: Windows 7; 2 partycja: Windows XP
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2010, 11:02:42 »
Dzięki Panowie za pomoc.