TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT

INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« dnia: 20 Styczeń 2010, 21:42:13 »
Witam,

Na pewno wielu z was miało niezmiernie wielki problem z poprawnym zainstalowaniem swojego niekompatybilnego modemu Huawei, pod siódemką. Sam dzisiaj przez dłuższą część dnia borykałem się z tym fantem. Jak wiadomo po podpięciu naszego modemu pod port usb, wykrywany on jest jako pamięć masowa i w żaden sposób nie współpracuje z programem dołączonym do np. blueconnect.

Oczywiście w MENADŻERZE URZĄDZEŃ, w zakładce KONTROLERY MAGISTRALI SZEREGOWEJ, możemy ZAKTUALIZOWAĆ OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA kontrolera który zainstalował się jako MASOWE URZĄDZENIE MAGAZYNUJĄCE,  tak aby instalowało się z PC, po czym dopiero po tych zabiegach prawidłowo wykryło nasz modem, ale jak dla mnie jest to po prostu zbyt skomplikowane i czasochłonne. W dodatku nie zawsze wychodzi za pierwszym razem :).

A więc tak:

1. Broń Boże i święta matko Tereso z Kalkuty nie podpinaj teraz modemu do USB! Najpierw zainstaluj program MOBILE PARTNER (jest to program wolny Huawei, dlatego też działa w każdej sieci), załączony niżej.

2. Po uprzednim zainstalowaniu programu, włączeniu go, podepnij urządzenie do pierwszego wolnego portu.

3. Cierpliwie czekaj aż wszystkie sterowniki zostaną zainstalowane.

4. Jeśli teraz wszystko poszło jak po maśle, możesz zabierać się za konfiguracje połączenia.
Wchodzimy w zakładkę TOOLS/ OPTIONS/ PROFILE MANAGEMENT/ następnie wybieramy NEW. Wszystko ustawiamy w taki sposób (podaje przykładowo dla ERY, ustawienia innych sieci znajdziecie na ich stronach!!).

Profile Name: blue connect
APN ustawiamy na STATIC i wpisujemy: erainternet
Access Number: *99#
Username i Pass: erainternet
 

5. Teraz klikamy OK, następnie CONNECT  i w dalszym ciągu cieszymy się mobilnym internetem w naszej siódemce. Miła Pani w erze mówiła, że to niemożliwe, a jednak działa :)

MOBILE PARTNER:
http://www.sendspace.pl/file/7cdfef9775dc4788f8ccbf4
/edit: jakby ktoś chciał mogę też dokładnie opisać sposób, który krótko opisałem we wstępie
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2010, 21:47:49 wysłana przez raf9202 »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2010, 21:48:23 »
Nie wiem jak jest w Erze (pewnie jak zwykle beznadzieja :D), ale Orange niedawno zamieściło na swojej stronie najnowsza wersje Orange Free z driverami właśnie pod Win 7 i już nie ma żadnych problemów z tym modemem.

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2010, 21:52:36 »
w erze niestety tak jak mówisz jest w dalszym ciągu beznadzieja. mógłbym zainstalować ten modem na firmware z orange, ale jak dla mnie byłby to zbyt duży zachód, więc wydaje mi się, że ten sposób jest o wiele łatwiejszy, + do tego Mobile Partner, sprawuje się dużo lepiej niż "sieciowe oprogramowanie".

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2010, 21:59:16 »
http://www.orange.pl/binaries/o/map/ak/flash/2.zip
To jest ta wersja :)
W zip jest exe, tez do rozpakowania. Sa tam rozne modele Huawei i sterowniki do nich, tyle ze pod Viste, wiec widocznie na nich dziala tez pod Win 7.

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Styczeń 2010, 22:04:15 »
Mój znajomy ma w erze internet mobilny ma też modem HUAWEII ale model MF100 i na win 7 nie ma najmniejszych problemów  ;)

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Styczeń 2010, 22:09:40 »
te z ery też niby były pod viste, a jednak mi nie działały tak jak powinny, może to wina mojego sprzętu, nie wiem. z tego co wiem nie tylko ja miałem taki problem, a wyżej podałem tylko alternatywę, zainteresowani na pewno skorzystają :)

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Styczeń 2010, 22:15:44 »
We wczesniejszej wersji Orange Free tez sa dokladnie te same sterowniki pod Viste i nie dziala, wiec nie wiem co oni zrobili w tej nowszej wersji, ze dziala, a sterowniki te same ::)

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Styczeń 2010, 23:12:04 »
a nie aktualizowałaś przypadkiem softu modemu?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2010, 00:05:03 »
Nie. Nawet nie wiem jak, ale pewnie gdzieś jest opis.

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Styczeń 2010, 22:30:06 »
ja mam do czynienia z takim modemem ale w sieci PLAY. Podłączam go do Windows 7 32bit. Miałem sporo rożnych problemów i w sumie jeszcze wszystkich nie rozwiązałem. Pierwszy najpoważniejszy był taki że po ponownym włączeniu komputera, nie widział on wogóle modemu. Pomogło ustawienie w opcjach urządzenia żeby komputer nie odłączał zasilania portu USB gdy jest wyłączony i lub dla oszczędzania energii. Potem jak już zaczął widzieć (czasem) urządzenie to nie łączył się wogóle z siecią. Rozwiązaniem było wyłączenie żądania kodu PIN. No i problem nie do końca jest rozwiązany bo czasem zdarza mu się że po włączeniu za nic nie chce wykryć modemu a czasem jest wszytko idealnie. Mam teraz plan przeinstalować system na XP i zobaczyć jak modem będzie pracował na tym systemie. Dodam że uruchamianie w rożnych trybach zgodności nic nie dało.

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Sierpień 2010, 06:51:19 »
Również mam problemy z Orange na 7. Na XP czy Ubuncie wszystko działa. Po pobraniu sterownika ze strony Orange i zainstalowaniu Orange Free, na początku też działa a potem : zrywa połączenie, nie widzi modemu albo nabija mi pare giga nie wiadomo z kąd. Z samego sterownika też trudno się połączyć, najczęściej wyskakują błędy. Narazie mi działa ale jak długo to nie wiem. Modem ICON 225.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2010, 14:50:18 »
Zainstalowałeś Orange Free 8.0.7 ??? Jeśli starsze, to nic dziwnego ze nie dziala jak trzeba.

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Maj 2011, 14:41:36 »
Jako że namęczyłem się z instalacją e220 kosmicznie, wrzucam info o tym jak to można zrobić na 32bit7.

1. Ze strony pobrałem sterowniki:
http://www.geekofcomedy.com/Site/Downloads.html

2. Wyrzuciłem wszystkie software'y które u mnie były zainstalowane (typu iplus manager).

3. Zainstalowałem sterowniki z w/w strony. Na początku zainstalowały się źle więc wybrałem opcje 'zainstaluj jeszcze raz z ustawieniami rekomendowanymi'/

4. No i się zaczęło. Trzeba było wejść do menedżera urządzeń i tam znaleźć to urządzenie USB które było "mass storage device" i w opcjach w zakładce "podrzędne" miało napisane "huawei". Trzeba było dodać ręcznie sterowniki dla niego tak jakby to był composite USB device. na youtube jest jakieś info jak to można zrobić.

5. W międzyczasie zupdate'owałem firmware jedną z instalacji ze strony
http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=list&flay=software&directoryId=20&treeId=0#
trzeba to było zrobić na komputerze z winXP po zainstalowaniu sterowników dla WinXP (i wcześniejszym odinstalowaniu wszystkich programów związanych z modemem/ modemami jakimikolwiek, typu iplus manager)

6. Dopiero wtedy zaczęły się widzieć i modem zainstalował sam swoje sterowniki. No i wuala.. zajęło mi to ze 4h (drugie tyle na vista) - teraz modem śmiga pod obydwoma systemami na raz (ten sam firmware ale różne sterowniki)

Główny problem był taki że mi nie wrzucał tego modemu jako composite device, może dlatego że ma nowy firmware - i ten krok musiałem zrobić ręcznie w device manager'ze.

Powodzenia!







Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Wrzesień 2011, 20:27:20 »
Ja też strasznie się namęczyłem chcąc korzystać z E220 na Win7 64bit, ale dzięki Bogu udało się. Najpierw wgrałem modemowi nowy firmware. Tu jest link do instrukcji: http://www.play.pl/resources/pdf/Instrukcja__aktualizacji__firmware_w__modemie__Huawei__e220.pdf.
To z kolei nowy firmware: http://www3.telia.se/support/programvara/E220Update_11.117.10.00.07.B268.exe
Mam wgrany ten ze strony Play, ale potem znalazłem nowszy, którego nie sprawdzałem, bo na tamtym mi działa.
Nalezy to zrobic na innym komputerze, najlepiej z Windowsem XP. Następnie pobrałem sterowniki ze strony:  http://www.fzdownloads.com/download2.php?name=333010&userID=0&userno=0&action=1, ale chyba teraz już link nie działa. Znalazłem na stronie T-Mobile i tutaj: http://forum-hk.huawei.com/jive4/thread.jspa?threadID=330350&tstart=0&orderStr=9 jeszcze jakies inne, ale tamte były zdecydowanie nowsze. Po ich wgraniu wszystko już było bez problemu.
« Ostatnia zmiana: 18 Wrzesień 2011, 20:32:48 wysłana przez Franofranek »

Odp: INSTALACJA MODEMU HUAWEII E220 I INNYCH WINDOWS 7 32/64BIT
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Listopad 2011, 14:29:11 »
LUDZISKA!!!!!!!!!!!!!!!
Żadnych kombinacji, sprawa jest tak banalna, że... :o
Przykład na IPlus.
Po instalacji IPlus manager 2.2 i jego uruchomieniu podłączamy w/w modem, czekamy aż winda zainstaluje modem, (jako dysk) następnie przechodzimy do menadżera urządzeń gdzie szukamy: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, tam klikamy PP myszy na Urządzenie pamięci masowej USB i je odinstalowujemy. Po chwili win zacznie ponownie instalować tym razem odpowiedni sterownik i modem zaczyna pracować. ;D