TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium

Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium
« dnia: 31 Październik 2011, 16:53:53 »
Witam wszystkich. Jestem nowym na tym forum.
Prosze o pomoc.
Dostalem w prezencie laptopa z Kanady. W czasie instalacji systemu Windows 7 Home Premium , mialem tylko do wyboru
dwa jezyki...francuski i angielski. Wybralem angielski i klawiatura Polski i polski programisty.
Bylem rozczarowany, jezyk angielski mi nie odpowiadal. Znalazlem na tym forum porade jak zainstalowac przy pomocy
vistalizatora polski jezyk i udalo sie. Bylem zadowolony do chwili puki nie ukazal sie taki komunikat:

NA TYM KOMPUTERZE NIE JEST URUCHOMIONY ORYGINALNY SYSTEM WINDOWS

ponizej:

ROZWIAZ TERAZ W TRYBIE ONLINE...

I nie wiem co teraz mam zrobic .......... Prosze o porade


Offline alan

  • *
  • 10
  • ~ALAN~
    • Google
Odp: Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2011, 17:15:27 »
Ten komunikat pokazał się jak zainstalowałeś aktualizacje ?
Pozdrawiam

Odp: Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2011, 15:25:19 »
witam,
Mam ten sam problem od miesiąca. Trochę już szukałam na ten temat i nic nie mogę znaleźć. Wchodzę w mój komputer właściwości i tam jest napisane ze system aktywowany i jest podany identyfikator produktu. Jest on inny niż nalepka na moim laptopie (bo to chyba nie jest to samo co product key?)

Dodam, że kupiłam oryginalny win 7 Home razem z laptopem.

Odp: Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2011, 15:28:18 »
No i jeszcze dodam, że instaluje wszystkie aktualizacje. Nie wyskakują mi żadne błędy itd.
A jak kliknę: rozwiąż ten problem online to oferuje mi zakup oryginalnego win 7, chociaż już taki mam.

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: Problem po instalacji polskiego języka w Windows 7 Home Premium
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2011, 19:00:21 »
ja robie to zawsze poprzez komendy DISM a tu kilka krokow jak to zrobic:

Instalacji spolszczenia dokonuje się poprzez wiersz polecenia uruchomiony z prawami administratora. W tym celu klikamy Start -> All programs ->  Accessories. W rozminiętym menu klikamy prawym przyciskiem myszy naCommand Prompt i wybieramy opcję Run as administrator. W wierszu polecenia wpisujemy:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:(tu podajemy dokładną ścieżkę do pliku lp.cab) 
Najlepiej skopiować plik lp.cab na dysk C
Powinno to wygladac tak:
DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\lp.cab

Klikamy Enter. Jeśli pobrany plik jest odpowiedni do naszej wersji i typu systemu, powinien rozpocząć się proces instalacji spolszczenia. Może to potrwać kilka minut. Na koniec powinniśmy zobaczyć napis: The operation completed successfully.

 
3. Zmiana języka
Po zainstalowaniu spolszczenia, jeszcze nie zamykamy wiersza polecenia. Wprawdzie język polski jest już zainstalowany, ale system wciąż jest po angielsku. Przy pomocy konsoli możemy zmienić język dla ekranów ładowania systemu i logowania użytkowników na polski wpisując następujące polecenia:

bcdedit /set {current} locale pl-pl     (klikamy Enter)
bcdboot %windir% /l pl-pl                (klikamy Enter)

Teraz podczas uruchamiania systemu zamiast Starting Windows zobaczymy Trwa uruchamianie systemu Windows. Aby cały system był po polsku, musimy jeszcze uruchomić plik wpisów rejestru czyli plik  Polish.reg

plik polish.reg wygląda tak:


Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages\pl-PL]
"LCID"=dword:00000415
"DefaultFallback"="en-US"
"en-US"=hex(7):00,00,00,00
"Type"=dword:00000092

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Language]
"InstallLanguage"="0415"
"Default"="0415"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nls\Locale]
@="00000415"
"(Default)"="00000415"

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop]
"PreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00,00,00

[HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\MuiCached]
"MachinePreferredUILanguages"=hex(7):70,00,6c,00,2d,00,50,00,4c,00,00,00





Uruchamiamy komputer ponownie i cieszymy się polskim systemem Windows 7. 
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.