TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ubuntu 7.10

Ubuntu 7.10
« dnia: 28 Luty 2008, 23:41:41 »
Czy ktoś go używa? Jakie są jego dobre i złe strony?
Podobno jest to najpopularniejsza dystrybucja Linuksa w Polsce. Warto go zamienić z Windowsem?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ubuntu 7.10
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Luty 2008, 09:27:09 »
Teraz chyba jeden z najczęściej instalowanych dystrybucji :] Osobiście pracowałem kiedyś na Ref Hat, Knoppix, Mandriva ale muszę się przyznać, że potrafiłem tylko podstawowe rzeczy robić :[
Może lepiej zadawać takie pytania na Forum o Ubuntu lub na Forum o dystrybucjach :)

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Ubuntu 7.10
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Luty 2008, 15:42:04 »
Może lepiej zadawać takie pytania na Forum o Ubuntu lub na Forum o dystrybucjach :)

Napisal w dobrym dziale. Mysle, ze nie warto sie ograniczac w tym przypadku.

ziebal

Odp: Ubuntu 7.10
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Luty 2008, 22:34:22 »
Ubuntu bazuje na Debianie, a Debian to jedna z najstabilniejszych i najlepszych dystrybucji linuksa... A Ubuntu to Debian + pare dodatkow ułatwiających pracę. Ogólnie fajna dystrybucja, wadą jest to, że troche powoli chodzi, ale na to cierpią chyba wszystkie systemy Linux dla użytkowników zaczynających zabawę z Linuksem...

Odp: Ubuntu 7.10
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Marzec 2008, 00:39:08 »
Jak ktoś lubi coś nowego, ma średniej klasy sprzęt i lubi grzebać to Linux jest dobrym systemem dla niego. Użyłem słowa Linux dlatego że Ubuntu jest taką popularną dystrybucją że staje się synonimem całego Linuxa.

ziebal

Odp: Ubuntu 7.10
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Marzec 2008, 08:29:36 »
Jak ktoś lubi coś nowego, ma średniej klasy sprzęt i lubi grzebać to Linux jest dobrym systemem dla niego. Użyłem słowa Linux dlatego że Ubuntu jest taką popularną dystrybucją że staje się synonimem całego Linuxa.

Jak ktoś lubi grzebać w systemie to zdecydowanie polecam czystego debiana  :)

Ubuntu ma zainstalowaną masę śmieci...  8)