TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań

Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« dnia: 11 Styczeń 2010, 21:28:23 »
W Windows Vista użytkownik mógł minimalizować Windows Media Player 11 do paska zadań tak aby można było używać kontrolek.



W tym poradniku zamieszczam instrukcje jak włączyć tą funkcję w Windows 7 dla Windows Media Playera 12. Będzie nam potrzebny plik wmpband.dll z Visty w zależności od systemu jaki mamy pobieramy plik dla wersji:

x86:
http://depositfiles.com/en/files/rcsd3cqb9

x64:
http://depositfiles.com/files/y9segjyql

Instalacja:

1. Skopiuj plik wmpband.dll do C:\ProgramFiles\Windows Media Player\
2. Wejdź w Panel Sterowania>System i zabezpieczenia>Narzędzia Administracyjne uruchom Usługi.
3. Zatrzymaj Usługę "Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player".
4. Uruchom jako Administrator Wiersz polecenia.
5. Skopiuj tą komendę i wklej w okno wiersza polecenia:

dla systemu x86:
regsvr32 "c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll"

dla systemu x64:

regsvr32 "c:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpband.dll"

kliknij Enter.
6. Wejdź ponownie w Usługi i uruchom usługę "Usługa udostępniania w sieci programu Windows Media Player".
7. Uruchom Windows Media Player 12. i zminimalizuj go.
8. Kliknij prawym przyciskiem myszy na Pasek zadań wybierz Paski narzędzi i kliknij Windows Media Player

Nie sprawdzałem tego sposobu do napisania tego poradnika użyłem informacji z tego artykułu:
http://www.mydigitallife.info/2010/01/12/how-to-minimize-windows-7-media-player-wmp12-to-taskbar-as-mini-toolbar-taskbanddeskband/
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2010, 20:30:05 wysłana przez robert79513 »

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2010, 01:01:25 »
u mnie nie dziala :(




Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Styczeń 2010, 12:26:21 »
Poprawiłem co trzeba ;)
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2010, 14:40:29 wysłana przez robert79513 »

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Styczeń 2010, 15:17:39 »
No teraz działa ;)

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Styczeń 2010, 18:30:35 »
a u mnie dalej nie chce :(


Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Styczeń 2010, 18:37:04 »
Hmm u mnie działa na wersji ultimate x64. Nie wiem jak ci pomóc.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Styczeń 2010, 18:49:49 »
ach juz znalazłem odpowiedz wklepujac kod błedu w google - wiersz polecenia uruchomilem jako administrator i teraz jest ok. :)

Robercie jak mozesz dopisz do instrukcji (w nawiasie) by wiersz polecen uruchamiac z prawami administratora - oszczedzi to kłopotu wielu userom:)
« Ostatnia zmiana: 12 Styczeń 2010, 18:51:50 wysłana przez kamiton »

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Styczeń 2010, 20:33:43 »
Robercie jak mozesz dopisz do instrukcji (w nawiasie) by wiersz polecen uruchamiac z prawami administratora - oszczedzi to kłopotu wielu userom:)
Poprawione  ;) Zapomniałem o tym napisać  ;D

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2010, 01:32:57 »
Witam,
i coś mi się nie zgadza: W kilku miejscach tego wątku widzę powtarzający się tekst:
Cytuj
dla systemu x86:
regsvr32 "c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll"
dla systemu x64:
regsvr32 "c:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpband.dll"
Czy nie powinno być odwrotnie? Przecież programy oparte na architekturze 64-bitowej znajdują się w folderze (standardowo) "c:\Program Files\...", natomiast 32-bitowe w folderze "c:\Program Files (x86)\...".
Mam rację, czy nie?  ::)

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2010, 01:54:57 »
Tak masz racje ale nie wiesz że w systemie x64 domyślnie uruchamiany jest 32 bitowy WMP  ;)

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2010, 10:55:03 »
Przepraszam za upierdliwość, ale... nie rozumiem nadal??? Co to ma do rzeczy?
Znaczenia nie ma przecież, który z programów WMP uruchamiany jest domyślnie. OK, jeżeli 32-bitowy - to uruchamiany jest WMP, który znajduje się w katalogu c:\Program Files (x86)\Windows Media Player. Dla tego przypadku rejestrujemy w systemie 32-bitowy plik wmpband.dll poleceniem c:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpband.dll - bo w tym katalogu go umieszczamy (ale zwracam uwagę: 32-bitową wersję pliku wmpband.dll).
Kolega sugeruje natomiast, że w tej sytuacji (32b) uruchamiamy polecenie c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll "zastrzeżone", moim zdaniem, dla 64-bitowej wersji WMP. To jakiś myk?  ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2010, 10:59:21 wysłana przez Malenki »

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2010, 12:08:11 »
Przepraszam za upierdliwość, ale... nie rozumiem nadal??? Co to ma do rzeczy?
Znaczenia nie ma przecież, który z programów WMP uruchamiany jest domyślnie. OK, jeżeli 32-bitowy - to uruchamiany jest WMP, który znajduje się w katalogu c:\Program Files (x86)\Windows Media Player. Dla tego przypadku rejestrujemy w systemie 32-bitowy plik wmpband.dll poleceniem c:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpband.dll - bo w tym katalogu go umieszczamy (ale zwracam uwagę: 32-bitową wersję pliku wmpband.dll).
Kolega sugeruje natomiast, że w tej sytuacji (32b) uruchamiamy polecenie c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll "zastrzeżone", moim zdaniem, dla 64-bitowej wersji WMP. To jakiś myk?  ;)

Nie szkodzi taka upierdliwość jest na forum potrzebna przez to się uczymy ;)
A więc tak po 1 mogę cię w 100% zapewnić że poradnik jest napisany dobrze.
Po 2 w wersji 32 bitowej systemu w katalogu Program Files znajdują się pliki 32 bitowe i nie ma w tej wersji katalogou Program Files (x86) bo tak jest tylko w 64 bitowych wersjach systemu teraz rozumiesz?  :)

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2010, 14:11:55 »
Cytuj
100% zapewnić że poradnik jest napisany dobrze
Nie miałem zamiaru w to wątpić, ale ja, zanim dokonam zmian (dotyczących szczególnie systemu), staram się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Cytuj
...w wersji 32 bitowej systemu w katalogu Program Files znajdują się pliki 32 bitowe...
Oczywiście. Nie wiem dlaczego, ale przez pewien czas wydawało mi  ;D się, że wszyscy pracują już na "64-bitach"; zaćmienie miałem czy co?:o; sorry.

Cytuj
Tak masz racje ale nie wiesz że w systemie x64 domyślnie uruchamiany jest 32 bitowy WMP
Rozumiem teraz poprzednią Twoją wypowiedź.

Jednak żeby nie było już wątpliwości - przynajmiej z mojej strony  :-\ :
dla systemu Windows 64b i domyślnego odtwarzacza jako 64-bitowego WMP (zmiana przeprowadzona zgodnie ze stroną) :
1. plik wmpband.dll w wersji 64-bitowej umieszczam w katalogu c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll
2. rejestruję go w systemie poleceniem regsvr32 "c:\Program Files\Windows Media Player\wmpband.dll"
3. otwieram systemowy pasek narzędzi o nazwie Windows Media Player,
4. minimalizuję Player'a i... zadanie jak w tytule wątku spełnione :D .

Prawidłowo rozumuję?

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2010, 14:19:04 »
Jasne że tak, ale zapomniałeś wspomnieć że korzystałeś z poradnika jak ustawić WMP x64 jako domyślny odtwarzacz i dlatego nie wiedziałem o co ci chodzi. Możesz mieć problem jeśli coś nie zadziała to musisz kogoś poprosić o udostępnienie pliku wmpband.dll z Visty 64 bitowej z katalogu C:\Program Files\Windows Media Player\

Odp: Sposób na zminimalizowanie WMP 12 do paska zadań
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2010, 15:01:07 »
Cytuj
zapomniałeś wspomnieć
Masz rację.
Dzięki za cierpliwość i te wyjaśnienia i... do następnego razu.  :-*
pozdrawiam