TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.

Witam.

Czy można jakoś wyłączyć to, że po podłączeniu jakiegokolwiek urządzenia system nie instalował automatycznie domyślnych sterowników? Bo zainstalowałem z płyty, a system sam, tak jakby na ,,złość" instaluje mi swoje, co może być przyczyną tego, że urządzenie nie działa (mowa tu o modemie Sagem Fast 800 E4). Instalowałem już do niej sterowniki z Visty, jako administrator, lecz nic to nie dało. Podejrzewam właśnie, że Windows 7 instaluje własne sterowniki i kolidują one z tymi z płyty. I jeszcze jak możecie, to powiedzcie mi jeśli wiecie, jak włączyć wirtualizację w Windows 7? I jak dokładnie usunąć wszystkie pozostałości po sterownikach modemu?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Batorun.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2010, 16:18:13 »
heh - windows instaluje sam sterowniki poniewaz po tych co ty zainstalowales dalej prawdopodobnie nie widzi urzadzenia. Znajdz odpowiednie sterowniki i problem zniknie .

Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2010, 16:22:25 »
Szukałem wielu sterowników, próbowałem i klapa.  :-[ W menedżerze urządzeń nie ma wykrzyknika przy modemie, ale jak już wchodzę w właściwości, to pisze, że nie ma zainstalowanych sterowników (choć je zainstalowałem). Być może dlatego, że mam system 64 Bit'owy, a instaluje mi do Program Files (x86)? Czy to może mieć wpływ na to?

Ciekawostka. Kiedy podłączam modem po zainstalowaniu jest dźwięk podłączenia i zapalają się obie diody ADSL i PWR. Po chwili jednak pojawia się dymek, że instalują się sterowniki (windowsowe) i po chwili dźwięk odłączenia urządzenia i lampka PWR gaśnie (ale ADSL nadal się świeci). Po chwili znowu dźwięk podłączenia urządzenia i pojawia się ono w menedżerze zadań, ale w dalszym ciągu dioda PWR się nie świeci. Wg mnie te windowsowe sterowniki są winne tutaj w 100 %. A wy co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2010, 16:24:56 wysłana przez Batorun »

Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2010, 19:49:14 »
Sprawdź modem pod innym systemem czy jest w 100% sprawny.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2010, 20:23:51 »
windowsowe sterowniki nie sa winne - system automatycznie je instaluje poniewaz te co instalujesz prawdopodobnie nie maja zgodnosci systemowej - sprobuj we wlasciwosciach uruchomic instalke w innym trybie zgodnosci. ewentualnie uzyj Driver Genius Profesional - powinien pomoc

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2010, 00:16:47 »
co ci po zgodności systemowej jeżeli są one na inną platformę?
Sprawdź czy pobrane sterowniki są 32 czy 64 bitowe. stery 64 działają tylko na 64 a 32 na 32

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2010, 02:57:50 »
hubert ja nie moge zainstalowac sterownikow do swojego internetu bez zmiany zgodnosci - inaczej sie nie instaluja - internet ziggo.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2010, 20:08:22 »
tak, racja, ale tylko w obrębie tej samej platformy (32 lub 64 bit)

Odp: Automatyczna instalacja sterowników. Znajdowanie nowego sprzętu.
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Grudzień 2011, 18:27:07 »
Podpinam sie pod ten temat mam Windows 7 32 bit  mam identyczny problem używałem poradnika http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obsluga_klienta/pomoc_tech/internet/modemy/sagem800/inst_ster/

i z tamtąd pobierałem sterowniki na 7 (jak wejdziecie na strone,kliknijcie w zakładke Windows7)tam sa sterowniki

proszę o pomoc