TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

zawieszanie sie systemu

zawieszanie sie systemu
« dnia: 12 Styczeń 2009, 17:41:42 »
zainstalowałem dziś W7 na dell'u d600 1,4ghz 512ram
chodzi bardzo przyzwoicie ale nie da się włączyć żadnego pliku wideo. w przeglądarce filmy na różnych stronach działają (czy to flv czy wmv) ale jak chcę włączyć plik wideo z dysku (avi,mkv) to następuje całkowite ścięcie systemu - jedyne co mogę zrobić to guzikiem wyłączyć kompa. instalowałem ffdshow i cccp więc to nie wina kodeków. próbowałem też w WM classic, all player i w Windows Media Player i zawsze to samo.
jakieś pomysły?

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Styczeń 2009, 21:21:06 »
nie ten dział :)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2009, 15:09:05 »
OK
błąd występuje gdy nie ma sterowników WDDM do karty graficznej a są tylko XDDM. radzę nikomu nie instalować W7 jeśli jego karta nie posiada sterów WDDM bo inaczej trzeba pracować na standardowych sterownikach VGA co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem...

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2009, 18:46:33 »
Witam. Umnie podobny problem. Laptop FUJITSU SIEMENS AMILO L7320 z kartą gr. VIA/S3G UniChrome Pro IGP  (64 MB).
Po włączeniu filmu totalny zgon lapka. Reset przyciskiem wł. wgrywałem prawie wszystkie stery grafiki jakie wyszły pod tą grafe i jedynie nie wiesza się na pierwszych wydanych w 2006 roku, ale za to klatkuje. Vista chodzi na tych sterach bez problemu. Dodam że pod tą grafikę do tego lapka wyszły jak dotąd tylko stery do Windows XP. Mam nadzieję ze to poprawią. ::)

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Styczeń 2009, 19:20:24 »
dokładnie wina leży po stronie karty graficznej ja zainstalowałem win 7 na początku na gf4 chciałem sprawdzić jak działa na starych kartach i tez wieszało system przy odpalaniu filmów oraz gier , później włożyłem gf 9800 i działa wszystko bez problemu.

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Luty 2009, 15:50:52 »
Problem z odtwarzaniem filmów minął. Zainatalowałem Windows 7 7022 i po problemie, prawdopodobnie była to usterka w 7000 poprawiona w 7022. Zwiechów przy odpalaniu filmów brak ;D.

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Luty 2009, 12:25:08 »
skąd można pobrać ten nowszy build? czy jest możliwość zainstalowania go jakby jako poprawki, czy trzeba instalować system na nowo? mam ten sam problem na dell d600

Odp: zawieszanie sie systemu
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2009, 13:18:08 »
Znajdziesz go w sieci… możesz nadpisać na wersję 7000, czyli programy, pliki i ustawienia zostaną bez zmian
HP ProBook Windows 7 x64
Help IT
"Na końcu będziemy pamiętać nie słowa naszych wrogów, ale milczenie naszych przyjaciół"