TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Udostępnianie internetu

Udostępnianie internetu
« dnia: 06 Styczeń 2010, 17:32:47 »
Witam,

czy mogłby mi ktoś wytłumaczyć jak "krowie na rowie" jak mam umożliwić kożystanie z internetu na drugim komputerze w domu?

Mam internet dostarczany drogą radiową. Posiadam router. Chciałbym połączyć drugi komputer aby była na nim również możliwość korzystania z internetu. Na obu komputerach jest zainstalowany system Win7.

Wiem że to może głupie pytanie ale proszę mi wytłumaczyć krok po kroku jak postępować aby to działało. Jak narazie udało mi się jedynie utworzyć sieć jednak na drugim komputerze nie mogę korzystać z internetu.

Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za odpowiedzi:)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Udostępnianie internetu
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2010, 18:35:31 »
jeżeli masz router to nie ma wielu możliwości. Szukasz na routerze ssid (nazwy) sieci i hasła. Na np. laptopie wyszukaj sieci wlan i znajdz swoja nazwe kliknij połącz i wpisz hasło.
A można też inaczej. wejdź w panel sterowania , centrum sieci i udostępniania, zarządzaj sieciami, dodaj, utwórz sieć ad hoc. Dalej postępuj zgodnie ze wskazówkami bo są czytelne i jednoznaczne. Pierwsze rozwiązanie jest banalne, a drugie sprawdza się jak w kompie masz kartę wifi i udostępniasz sieć innym.