TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Internet automatycznie sie nie łączy po starcie systemu

Internet automatycznie sie nie łączy po starcie systemu
« dnia: 06 Styczeń 2010, 15:33:17 »
Witam serdecznie, to mój pierwszy post jak widać, postanowiłem zalogować się bo google.pl mi nie pomogły jak na razie. i tutaj wydaje mi się że podobnego problemu nie znalazłem.
Sprawa wygląda tak (postaram się żeby nie było chaotycznie):
Mam Livebox'a i neostradę. Livebox połączony przez USB jeśli to ważne. Jak miałem Vistę, to łączył mi się internet automatycznie po starcie systemu (nie używałem tego dziadowskiego programiku od neo, tylko tego windowsowego) i było wszystko ok. Ale gdy przesiadłem się na Win 7 (i na RC i teraz, na finalnej wersji) to nie działa. Jedyna co zdążyłem wykombinować metodą prób i błędów, żeby się połączyć z internetem, to taka oto procedura:
-> Centrum sieci i udostępniania -> zmień ustawienia karty sieciowej -> P klik, właściwości -> protokół TCP/IPv4 -> użyj następującego adresu IP ( i tu wpisuję byle co, obojętnie jakie cyferki) klikam namaske podsieci (tam się tworzą też cyferki ;p) i klikam OK, OK -> Diagnozuj problem - > i jak zdiagnozuje to klikam "zastosuj poprawkę" i net jest. I tak za każdym razem po włączaniu kompa. Zauważyłem że po ponownym uruchomieniu net normalnie działa, ale po OFF i ON już nie.

Winda Ultimate x64 w razie czego. I żadnego firewall'a nie mam (jeszcze)

czy ktoś wie jak to naprawić?
pozdrawiam

Odp: Internet automatycznie sie nie łączy po starcie systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2010, 19:05:39 »
Nikt nic nie wie? ;p

Zauważyłem jeszcze taką rzecz, że gdy livebox pozotaje włączony a kompa wyłącze, to potem po uruchomieniu go z powrotem internet normalnie jest przy starcie systemu, czyli wniosek że coś z livebox'em czy nie?

Jakiś pomysł co gdzie sprawdzić?

Odp: Internet automatycznie sie nie łączy po starcie systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2010, 20:18:14 »
Up