TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 - generowany klucz i legalność.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Listopad 2009, 11:33:28 »
Klucze MSDN można używać na bodajże 10 kompach jednocześnie!
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Listopad 2009, 23:21:21 »
Ja tak kupiłem na eBay klucz Windows 7 Ultimate. Z oszustwa zdałem sobie sprawę dopiero po zakupie, bo wtedy eBay usunął uakcję (gość wystawił kilkanaście sztuk). Microsoft Download Manager pokazywał błąd, który może swiadczyć m.in. o nielegalności plików (krótko mówiąc gosciowi zablokowali dostęp prawdopodobnie do Technetu). Oczywiscie po stwierdzeniu tego faktu nie instalowałem Windows 7 by nie byc piratem. Jesli znajdziecie sie w takiej sytuacji nalezy otworzyc spór w PayPal i po pewnym czasie (u mnie ponad 2 tygodnie) jest duża szansa na odzyskanie kasy (przyjdzie na PayPal). W sporze trzeba pisać (oczywiscie po angielsku), ze nabralismy podejzeń co do legalności systemu (nasze szanse rosną, jesli systemu nie da się ściągnąć i mamy tylko kluczyk na maila).

Cała sytuacja uczy tego, że choć Microsoft dopuścił sprzedaż samych kluczyków to jednak:
  • Jesli już lepiej kupować je w sklepach (chyba głównie w USA). Ze sklepu rzecz jasna mamy dowód zakupu (elektroniczny, ale też się liczy)
  • Jest to opcja raczej dla osób lub firm zamierzających kupić wiele licencji (wtedy wystarczy jeden nośnik)
  • W internecie mozemy kupować tylko wersje BOX albo OEM z jakimś elementen do kompa, ale bardzo ostrożnie, bo chodliwy towar lubi być podrabiany
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Listopad 2009, 23:47:33 »
OEM z jakimś elementen do kompa
No wlasnie od 2005 chyba nie trzeba z elementem, mozna sam oem :)

Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #18 dnia: 23 Grudzień 2009, 14:30:02 »
No tak od 2005 r. wersja OEM nie musi być kupowana z elementem komputera, natomiast system przywiązuje się na stałe do konkretnej płyty głównej. O ile wiem w razie awarii płyty głównej można uzyskać mozliwość ponownej instalacji, ale trzeba zwrócić się do Microsoftu lub dystrybutora i przedstawić dowód uszkodzenia płyty głównej. Szczegułów na ten temat nie znam, bo nigdy nie przerabiałem takiej sytuacji.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Styczeń 2010, 01:26:21 »
No tak od 2005 r. wersja OEM nie musi być kupowana z elementem komputera, natomiast system przywiązuje się na stałe do konkretnej płyty głównej. O ile wiem w razie awarii płyty głównej można uzyskać mozliwość ponownej instalacji, ale trzeba zwrócić się do Microsoftu lub dystrybutora i przedstawić dowód uszkodzenia płyty głównej. Szczegułów na ten temat nie znam, bo nigdy nie przerabiałem takiej sytuacji.

Tak naprawdę jeżeli padnie mobo, to są duże szanse mimo wszystko na to iż system normalnie aktywuje się na komputerze poprzez internet. Przerabiane przeze mnie wielokrotnie. Czasami się nie udawało, jednakże wtedy pozostaje telefon, a automat rzadko weryfikuje klucz źle. Jednym słowem, co nie przejdzie przez internet, da radę poprzez system telefoniczny. Mówimy tutaj oczywiście o legalnych kluczach. Co prawda swojego czasu były wprowadzone większe restrykcję, i po wymianie hdd, grafiki, potrafiło powiedzieć że większość sprzętu została zmieniona i trzeba reaktywować system, jednak ostatnio chyba łagodniej podchodzą do sprawy.

Odp: Windows 7 - generowany klucz i legalność.
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Styczeń 2010, 19:02:38 »
Życie zweryfikowało ta kwestię i MS pojął, że są sytuacje losowe typu wymiana płyty głównej czy innych elementów komputera. Najważniejsze to miec legalny klucz.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1