TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Podkręcanie karty graficznej

Podkręcanie karty graficznej
« dnia: 04 Styczeń 2010, 09:58:24 »
Mam laptopa Asus z ATI Mobility HD 3470 i chciał bym ją troszkę podkręcić. Próbował już ktoś to robić i podzielił by się spostrzeżeniami i wiedzą ile można podkręcić tą kartę i czy jest sens to robić ? A drugie pytanie to, zainstalowałem najnowsze stery od ati i wszystko jest ok, oprócz tego że zamiast pokazywać mi HD 3470 to nazwa karty pokazuje się jako HD 3450 spotkał się ktoś z takim czymś ?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Podkręcanie karty graficznej
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Styczeń 2010, 18:28:24 »
nazwą pokazywaną w windowsie sie nie przejmuj.  Za to nie warto podkręcać tej grafiki. Da to nikły wzrost wydajności grafiki która i tak jest za słaba na gry a co najwyżej może skrócić to czas pracy na baterii.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Podkręcanie karty graficznej
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2010, 20:35:34 »
dodam ze napewno skroci czas pracy - a ponadto w takiej konfiguracji podkrecanie nie jest wskazane ze wzgledu na chlodzenie radiatorow.