TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak mam przeinstalować system nie tracąc danych?

Jak mam przeinstalować system nie tracąc danych?
« dnia: 02 Styczeń 2010, 17:59:32 »
Witam! Jestem początkującym użytkownikiem win7. Kupiłem laptopa sony z W. Brytanii, po włączeniu zaczęła się instalacja win7 home premium z dysku oczywiście w wersji ang. Oprócz tego na laptopie jest również cała masa przydatnych programów firmy sony, których nie mam na żadnych płytach w pudełku tylko były na dysku wraz z windowsem. Komputer widzi tylko jedną partycję C. Zależy mi na polskim windowsie 7 i mam do niego dostęp na uczelni. Co mam zrobić żeby zainstalować nowego windowsa w polskiej wersji, a nie tracić tych programów. A może istnieje jakies spolszczenie ogólnodostępne, i sposob zeby bez reinstalki utworzyc drugą partycję? Nie chę tracić tych programów firmy sony, a nie jestem przekonany czy można je wszystkie zgrać na płyty albo pen drive. Proszę o pomoc i łopatologiczne tłumaczenie:)

Odp: Jak mam przeinstalować system nie tracąc danych?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Styczeń 2010, 20:21:52 »
Masz dwie możliwości, na pewno masz obraz dysku systemowego na ukrytej partycji, który służy do "reinstalacji systemu" (więcej info szukaj w necie, bo nie chce mi się rozpisywać). Właściwie masz dwie opcje:
1. Napewno to całe oprogramowanie Sony można pobrać z ich oficjalnej strony (ale lepiej się upewnij) być może nawet w polskiej wersji. Wtedy robisz formata i instalujesz w polskiej wersji i ściągasz programiki z netu (choć uważam, że programy od producenta to śmieci).
Musisz się upewnić czy masz tą samą edycję angielską co polską (w co wątpie, bo z uczelni dostaniesz prawdopodobnie Ultimate, a na komputerze masz Home Premium). Tylko wtedy kiedy przywrócisz sobie obraz dysku to masz znowu system po angielsku. Można taki obraz przygotować samemu, ale to wyższa szkoła jazdy.
2. http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1407.0.html Poradnik o spolszczeniu.

Odp: Jak mam przeinstalować system nie tracąc danych?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Styczeń 2010, 22:31:14 »
Wielkie dzięki! Zdecydowałem, że nie będę instalował spolszczenia, bo znaleźć coś takiego w necie nie jest łatwo, a i tak nie wiadomo czy są okej. Zainstaluje system ponownie tylko na koniec jedna rzecz: czy wszystkie sterowniki zostaną znalezione? Bo zaznaczam jeszcze raz, że do komputera nie otrzymałem żadnych płytek. A i cały czas każe mi utworzyć jakiś recovery disk ?? co to takiego?

Odp: Jak mam przeinstalować system nie tracąc danych?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Styczeń 2010, 03:59:17 »
Recovery disk to mówiąc najprościej cały system ze wszystkimi programami jakie masz zainstalowane spakowane ne płytę, z której kiedy coś ci się z windowsem stanie nie tak pozwala przywrócić system. Jak masz możliwość to sobie to nagraj.

Pogooglowałem chwilę i z tego co widzę to ciężko znaleść jakieś sterowniki, podobno są tu, ale nie mogę sprawdzić, bo trzeba podać kod seryjny komputera. http://support.vaio.sony.eu/computing/vaio/index.aspx?l=pl_PL. instalowałem Widnows 7 na wielu komputerach i zwykle nie trzeba pobierać żadnych sterowników, wyjątkiem są niektóre stare drukarki do których znaleźć sterowniki nawet dla Visty to jeszcze jest problem.