TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co będzie ze sterownikami?

Co będzie ze sterownikami?
« dnia: 22 Styczeń 2009, 16:20:55 »
Nie wie ktoś jak się będzie miała sprawa wypuszczania sterowników pod W7 przez producentów sprzętu komputerowego? Np. jeśli chodzi o laptopy, czy do starszego sprzętu (mam tu na myśli coś 2 lub 3-letniego) będą wychodzić nowe wersje sterów?

Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2009, 18:52:29 »
Jeżeli model nie jest produkowany to raczej na 99% nie. Za darmo nikt nie będzie ich robił.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:18:17 »
Mój Aspire niepotrzebuje sterowników od ACER`a jak na razie wszystko działa :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:20:31 »
Producent ich raczej napewno nie wyda, ale myśle że możesz liczyć na stery od MS, zwłaszcza że jednym z założeń Win7 była dostępność sterowników.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:24:41 »
W moim przypadku to żadnych nie instalowałem od ACERa tylko to co Microsoft dał. A ostatnio od ATI.

Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:27:58 »
Mój Aspire niepotrzebuje sterowników od ACER`a jak na razie wszystko działa :)
Słowo "działa" ma pewnie wiele oblicz. a "lepsze jest wrogiem dobrego".
Na moim Wind U100 z starownikami z instalatora 7 i WU:
Grafika działa, ale po zainstalowaniu dedykowanych sterowników da się oglądać filmy bez "cięcia".
Wi-fi działa, ale po... działa zdecydowanie stabilniej.
Bluetooth niby działa, jednak nie wykrywa urządzeń i sam nie jest wykrywany, na dodatek dedykowane sterowniki po instalacji zachowują się identycznie.
itp itd...

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:28:31 »
Ja wszystkie sterowniki mam od Microsoft i wszystko działa jak należy :)

Co do ATI to możę Microsoft zacznie pisac sterowniki  ;D

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:31:48 »
Gdyby nie MS to moj laptop stary ( BenQ P52 ) na windowsie powyżej XP byłby bezużyteczny. zgodnie z konwencją producentów ATI jest zobowiązane do dostarczenia sterowników do karty graficznej ale - zwaliło odpowiedzialność na BenQ, z kolei BenQ stwierdził że to nie ich działka i zwalił odpowiedzialnośc na ATI. Co z tego wyszło ? Ano to że gdyby nie sterowniki od MS to wiekszosc kart mobilnych ATI bylaby bezuzyteczna bo ATI "Nie kontynuuje wydawania sterowników do platform mobilnych". To jest kpina po prostu - wydają sprzęt do którego nie produkują sterowników...mamy sobie sami napisać tak ? Niestety w przypadku kart mobilnych nvidia ma podobne praktyki...aż dziwie się że żaden urząd się tym jeszcze nie zajął bo taki laptop bez poprawnych sterowników to właściwie jak wybrakowany produkt.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:34:45 »
Czyli pokłony dla Microsoftu Mercor :)

Pytanko stery które pobiera się przez Windows Update są robione przez M$? czy np:Ati,Nvidia itp

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:37:14 »
To zależy, sterownik z WU w Viscie był robiony przez Microsoft. Ten który pobiera sie w Win7 jest od ATI ( i oczywiście nie działa - fullscreen w jakiejkolwiek aplikacji = freeze karty graficznej ). Ale w Win7 są też wszystkie stery z Visty z tym że musimy anulować aktualizacje sterownika z WU.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2009, 19:43:27 »
Ten który pobiera sie w Win7 jest od ATI ( i oczywiście nie działa - fullscreen w jakiejkolwiek aplikacji = freeze karty graficznej ).

U mnie działają dobrze...mam 3870 zero problemów...

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co będzie ze sterownikami?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2009, 20:13:14 »
Działa czyli nie mam żadnych problemów.