TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dźwięk 5.1

Dźwięk 5.1
« dnia: 21 Styczeń 2009, 14:38:30 »
Posiadam głośniki 5.1 i problem polega na tym, że działają tylko 2 z nich (front). Na XP głośniki ładnie działały. Powiem od razu, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki od karty dźwiękowej firmy Realtek. Problem jest dlatego dziwny bo w konfigu sterowników na teście niby wszystkie działają, ale gdy włączę jakąś piosenkę to działają tylko 2 przednie. Mp3 które puszczałem są w 5.1 bo brałem te same co miałem na XP.

Odp: Dźwięk 5.1
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2009, 16:37:52 »
Jaka dokladnie jest to karta?? sprawdz czy masz wszedzie ustawione 5.1 w systemie wejdz w kontrol panel => sounds zaznaczasz speakers i klikasz properties posperaj w zakladce Enhancements tam powinienes miec ustawienie dotyczace dzwieku surround nie wiem jak to jest z kartami realteka pozatym problem lezy nie tylko u ciebie ale sadze ze u innych uzytkownikow ja np. mam podobny problem posiadam karte Creative X-FI Xtreme Audio i np. na sterownikach creativa nie dziala a na sterach od MS jest ok no problem z niedzialajacym basem...

Odp: Dźwięk 5.1
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2009, 17:26:22 »
Czytam sporo o tym na innych stronach gdzie ludzie zadawali to samo pytanie i wszyscy mieli taki sam jak ja problem, czyli test głośników działa ale jak puszczam muzykę to już nie leci w 5.1 Wygląda na to, że jest to spowodowane jakimś bugiem i pewnie będzie trzeba poczekać na jakąś łatę.

Odp: Dźwięk 5.1
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2009, 17:55:54 »
Taki sam problem istnial na viscie z osobna kazdy glosnik bedzie dzialal ale jak odpali sie winampa to dziala tylko front a reszta milczy :/ w sumie ms tez moglby sie przysluzyc do tego w koncu na xp tego problemu nie bylo pozatym producenci powinni wydac nowe sterowniki chociarz predko ich nie ujrzymy poniewaz win7 to jeszcze beta

a tak jako ciekawostke to np. rozwiazaniem problemu dla kart C-Media cmi8738 pod vista i seven jest instalacja sterownikow przeznaczonych tylko dla win xp :-) ale za pomoca menadzera urzadzen