TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

w7 z xpsp3 w sieci

w7 z xpsp3 w sieci
« dnia: 07 Listopad 2009, 16:22:08 »
Witam.
Po dwoch nie przespanych nocam zwracam sie z prosba o pomoc do Was, z nadzieja ze mi pomozecie..
Otoż:
Mam sieć komputerową w domu skladająca się z 5 komputerów:
- moj stacjonarny (xp sp3)
- moj laptop (w7 prof)
- komputer taty stacjonarny (xp sp3)
- komputer taty laptop (w7 home)
- laptop siostry (xp sp3).
Wszystko jest spiete w sieć, internet bangla doskonale. IP poustawiane na sztywno routerki i inne pierdołki pokonfigurowane dobrze, grupa robocza też jest.

Problem polega na tym:
- nie moge sie wejsc ze swojej stacjonarki na laptopa swojego i odwrotnie
- na swoim lapku nie widze pozostalych komputerow bedacych w sieci poza lapkiem taty.
- na jego lapka moge wejsc (caly czas mowie o udostepnionych dyskach...)
- on w otoczeniu sieciowym widzi wszystkie komputery i moze na wszystkie wejsc a ja nie.. co jest grane??
Pomocy, piszcie - ja odpowiem.


Offline qnex

Odp: w7 z xpsp3 w sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Listopad 2009, 16:42:54 »
Czy wszystkie kompy są w tej samej grupie roboczej (nie mylić z grupą domową)?
W twoim lapku masz włączone wykrywanie sieci? Trochę mi to wygląda, jakbyś miał w swoim lapku ustawioną sieć na publiczną.
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2009, 16:44:29 wysłana przez qnex »

Odp: w7 z xpsp3 w sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Listopad 2009, 18:09:52 »
Wszystkie sa w tej samej grupie roboczej.
Grupy domowej nie mam założonej.
Mam włączone odnajdywanie sieci w lapku - tak.

Offline qnex

Odp: w7 z xpsp3 w sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 11:59:55 »
Czy na laptopie, nie widząc pozostałych kompów, możesz na nie wejść wpisując w explorera adres ip albo nazwę komputera? np. \\192.168.1.4 albo \\komputer siostry.

Odp: w7 z xpsp3 w sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2009, 16:55:00 »
Wszystkie sa w tej samej grupie roboczej.
Grupy domowej nie mam założonej.
Mam włączone odnajdywanie sieci w lapku - tak.
Windows 7 ma swoją "nową", "własną" sieć lokalną (Grupa domowa), która działa tylko na Windows 7. Skoro Microsoft się wysilił i stworzył coś nowego, należy założyć, że stare (Otoczenie sieciowe) było tak zjebsute (i w sumie to prawda), że już nic nie dało się przy tym zrobić. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że nie zrobili nic i Twoje problemy wynikają ze słabego (brak) wsparcia łączenia się z komputerami ze starszymi systemami. Przecież w M$ to standard, że jak zrobią coś nowego (patrz nowy system, nowy IE) to się tak podjarają, że zupełnie olewają starsze wersje / programy / systemy. Lub faktycznie dochodzą do wniosku, że zjebsuli tak strasznie, iż już nic się nie da zrobić.

Po tej długiej, mądrej gadce filozowicznej, konkretny. Nie wiem, na ile Ci to pomoże, ale sprawdź, czy spełniłeś żelazne warunki łączenia się z kompami w Windows:

- komputer na których chcesz wejść musi mieć przynajmniej jednego użytkownika z hasłem -> często robimy windowsy z jednym użytkownikiem (kontem) adminem bez hasła i potem dupa, bo na takiego kompa przez sieć nie wejdziemy!

- komputer ten musi mieć w ustawieniach połączenia sieciowego zainstalowaną usługę udostepniania plików i drukarek (ostatnio wlaczyłem przez kilka godzin nim się orientnąłem, że to usunąłem i dlatego mi nie odnajduje komputera),

- jeśli nie widzisz komputera w otoczeniu sieciowym po kliknięciu "wyświetl komputery z grupy roboczej" to spróbuj wyszukać go przy pomocy wyszukiwarki, wpisując albo nazwę albo adres IP,

- jeśli widzisz komputer i po dwukliku w niego pyta się o login i hasło, podajesz login i hasło takie samo, jako login i hasło konta użytkownika, który udostępnia pliki

- czasami zdarzało się tak, że komputera nie było widać lub nie dało się na niego wejść, jeśli nie udostępniał nic (żadnych dokumentów wspólnych, durkarek, folderów) więc dla pewności udostępnij jakiś folder niestandardowy na kompie, na który chcesz wejść.

Może Ci to coś pomoże,
T.