TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera

Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« dnia: 20 Grudzień 2009, 23:51:45 »
Witam,

Problem zdaje się banalny, ale znowu wychodzi, że Microsoft / Windows wie lepiej od użytkownika! :(

Stworzyłem Grupę domową z dwóch komputerów z Windows 7 Ultimate. Na jednym z nich udostępniłem kilka folderów, w tym "MP3" i "Wysypisko śmieci". Po udostępnieniu zachciało mi się zmienić nazwy tych folderów na odpowiednio "Muzyka" i "Śmieci". I dalej już dupa czarna i totalna. Windows z uporem zasranego maniaka udostępnia te foldery ze STARYMI nazwami udziałów. Przez to - co oczywiste - są one nieosiągalne z drugiego komputera.

Próbowałem wielu sposobów. Wielokrotnie wyłączałem i włączałem ponownie udostępnianie. Resetowałem komputery. W ustawieniach zaawansowanych udostępniania dodawałem nowy udział - taki, jak aktualna nazwa folderu, a poprzedni (stara nazwa folderu) usuwałem. I nic. Kompletnie nic. Durny Windows 7 do usrania ogłasza (pokazuje) te dwa foldery pod starymi nazwami i za diabła nie mogę się do nich dostać z drugiego komputera.

Za wszelkie, najmniejsze nawet sugestie jak obejść tą głupotę będę wdzięczny dozgonnie!
Trejder

Offline Lalik

Odp: Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2009, 11:09:17 »
jeżeli po zmianach które opisaleś problem ciągle wystepuje, chyba pozostaje ci jedno wyjście, usunęłabym calkiem połaczenia ktore masz zapisane łacznie ze sterownikami restart, i od nowa zainstalowanie sterowników ustawienie połaczeń i dopiero poźniej udostepianie myśle że tak powinno zaskoczyć :))

Odp: Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Grudzień 2009, 15:22:46 »
jeżeli po zmianach które opisaleś problem ciągle wystepuje, chyba pozostaje ci jedno wyjście, usunęłabym calkiem połaczenia ktore masz zapisane łacznie ze sterownikami restart, i od nowa zainstalowanie sterowników ustawienie połaczeń i dopiero poźniej udostepianie myśle że tak powinno zaskoczyć :))
Dzięki za radę. Chodzi Ci o usunięcie połączeń i wywalenie sterowników do karty sieciowej? Bo Windows sam sobie to zainstalował w moim przypadku, gdyż mam kartę zintegrowaną na płycie głównej.

Offline Lalik

Odp: Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Grudzień 2009, 18:03:05 »
Tak niech jeszcze raz zainstaluje i skonfiguruje połaczenia od nowa, być może zrestetuje te ustawienia, szczerze mowiąc nie jestem pewna ale sprobować możesz

Offline qnex

Odp: Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2009, 16:05:34 »
Wejdź we właściwości folderu, który chcesz udostępnić, zakładka udostępnianie i pozycja udostępnianie zaawansowane. Tam możesz samemu zmieniać nazwę udziału i nadawać uprawnienia.

Odp: Udostępnianie folderów - Windows 7 uparty, jak cholera
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Grudzień 2009, 16:27:02 »
Wejdź we właściwości folderu, który chcesz udostępnić, zakładka udostępnianie i pozycja udostępnianie zaawansowane. Tam możesz samemu zmieniać nazwę udziału i nadawać uprawnienia.

Nie, no staaaaaary. Ja to robiłem już ze dwadzieścia razy. Dla mnie to oczywiste. Gdyby w ten sposób dało się ten problem obejść, to bym w ogóle posta tu nie puszczał i ludziom dupy nie zawracał. Problem w tym, że mimo usunięcia starej (nieprawidłowej) nazwy udziału i podania nowej (prawidłowej) Windows 7 i tak z uporem maniaka wraca do starej.

T.