TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen

Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« dnia: 17 Grudzień 2009, 21:50:21 »
Cena uaktualnienia do Win7 w większości sklepów wynosi ok. 460 zł. Ostatnio na Allegro można zauważyć, że niektórzy sprzedają tę wersję systemu w cenie ok. 290 zł. Są to nowe, zafoliowane paczki z licencją typu Upgrade. Nie mówię tutaj o prywatnych osobach, które dostały system w prezencie i sprzedają go w niskiej cenie nie orientując się na rynku, tylko o tych, którzy fachowo zajmują się sprzedażą (tzn. regularnie wystawiają aukcje z kolejnymi paczkami systemu bądź sprzedają po kilka sztuk na jednej aukcji). Moje pytanie brzmi: skąd taka rozbieżność cenowa? Systemy pochodzące od tych osób są wersjami polskimi i wydają się być oryginalne. Dlaczego więc są tak tanie?

Offline Lalik

Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Grudzień 2009, 22:05:19 »
Powiem tak, ja nabieram podejrzeń jak oprogramowanie jest takie tanie, i chyba bym go nie kupiła. Zresztą było o tym ostatnio nawet w uwadze na tvn jak oszukują na oprogramowaniu (zwłaszcza allegro) wiec wole isć do sklepu zaplaci pare zlotych wiecej i mieć swiety spokój :)) Szczerze mówiąc jak miałabym mieć pirata to wole tego darmowego, a nie takiego za prawie 300 zł :))) a tak poważnie to tzreba naprawdę uważać, podrabiaja już wszytko i to tak podrabiją ze specjaliści mają problem z rozpoznaniem czy to podróba. w Uwadze pokazywali xp, miał dokładnie wszytko, mało tego sklep był partnerem mikrosoftu a po aktywacjach doszli do tego ze pierwszy raz był aktywowany kilka lat wcześniej :)))
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2009, 22:57:13 wysłana przez Lalik »

firefighter1

Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień 2009, 17:55:55 »
torszkę tam jaest  ptrzegięcie bo dużo piszą co to potrafi ale nie ma najważniejszego- postanowień licencji. Kupujący nie ma szansy się z nią zapoznać, no chyba że wie gdzie na MS ją znaleźć w co wątpię.

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2009, 04:13:29 »
@Lalik sama sobie przeczysz. W sklepie zapłacisz za pirata więcej  ;D
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Offline Lalik

Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2009, 15:38:27 »
napisałam wyraźnie ze jak miała bym mieć pirata to wole darmowego a nie za 300 zł to że w sklepie można za pirata zapłacić wiecej to też wiem, dlatego oprogramowania nie kupuje w budzie zwanej sklepem, zwłaszcza jak mam kupic drogie oprogramowanie. W wiekszości sklepów oemy są za około 390 zł ja kupiłam swojego w MM za ponad 400 ale mam świety spokój i spie spokojnie, tamte za 290 zł są dla mnie conajmniej podejrzane, co do kupowania oprogramowania na allegro- nie kupuje go tam, nie zakładam że wiekszość z nich to wersje pirackie, ale kupując np w media markt mam sto procent pewności (przynajmniej tak mi sie wydaje) że mam orginała, ponieważ nie sądze żeby MM pozwolił sobie na sprzedaż lewego oprogramowania, a sklep typu allegro (prawdopodobieństwo o wiele wieksze). Chyba nie do końca zrozumiałeś sens mojej wypowiedzi, albo ja zle ujełam słowa, chciałam tylko powiedziec w sktocie że dla mnie taka rożnica cen jest conajmniej podejrzana i kupując oprogramowanie możemy się okazać piratami mimo woli, ja bym go nie kupiła napewno:))) Moje zdanie jest takie, jak ktoś chce niech piraci, ale niech jest tego świadom :)) pozatym świadomy pirat, piraci za darmo a takie działania to zwykłe oszustwa :))) na logikę myślac czy sklep na allegro który zamawia ten towar na góra dzisiątki sztuk, może mieć lepsze ceny od molochów które biorą setki, nie sądze :)))
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2009, 15:46:50 wysłana przez Lalik »

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2009, 20:09:52 »
Chciałem tylko ci wskazać, że wielkość i renoma sklepu, a nawet cena nie gwarantuje oryginała. Jak sama podałaś nawet partnerzy M$ potrafią cudownie rozmnażać oprogramowanie.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2009, 21:15:54 »
W tym co mówi Lalik jest sporo prawdy. Z drugiej strony dowiedziałem się, mój znajomy kupił ostatnio omawianą właśnie wersję systemu w również omawianej niskiej cenie u jednego ze sprzedawców na Allegro. On akurat miał szczęście. Paczka, która dotarła była oryginalnie zafoliowana, system bez problemu się aktywował, a narzędzie z witryny MS do sprawdzania autentyczności oprogramowania również stwierdziło, że system jest oryginalny. Wniosek z tego taki, że jednak możliwym jest zejście w Polsce z ceny 460 zł do poziomu 280 zł. Zatem tak zakupione oprogramowanie ma prawo być oryginalne, choć oczywiście równie dobrze ofiarą oszustwa także można paść. Kwestia ryzyka :)

Offline Lalik

Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2009, 22:51:40 »
Kozdek w tym sęk że pokazywano jak typ kupił photoshopa rownież w pudełku origalnego, zafoliowanego wszytko sie pieknie aktywowało, tylko poszli z nim do producenta i okazało sie że ta sama kopia jest zarejestrowana na trzy rożne firmy analogiczna sytuacja była z windows xp, kupili orginała od niby sklepu współpracującego z microsoftem, pięknie zafoliowany, tak samo wszystko niby orginalne, przeszedł weryfikację (papiery, naklejka) no każdy jeden powiedziałby normalny box i niebyłby nawet świadom tego że ma pirata, poszli z tym do microsoftu, jeden z ich specjalistów zaczął sprawdzać okazało sie że ten boks był aktywowany dziesiątki razy a pierwsza aktywacja odbyła sie prawie 10 lat wcześniej, kolejna analogiczna sytuacja, informatyk kupił sobie oprogramowanie na firmę, czyli osoba która teoretycznie się na tym zna, zainstalował aktywował, wszystko pospradzał, a po dokładnej weryfikacji produktu okazało się że to kolejna świetnie podrobiona kopia, krótko mówiąc pirat. Sprawdzili kilka losowo wybranych sklepów które funkcjonują na allegro, okazało się że każdy z nich wciskał ludziom nielegalne oprogramowanie jako legalne, ludzie słono za to płacili a przedewszytkim byli pewni że maja legalne wersje oprogramowania. Przy dalszych sprawdzaniach tych sklepów okazywało się że u części z nich nawet adresy firmy były tak samo lewe jak oprogramowanie. I badź tu człowieku mądry :(( dlatego moim zdaniem im bardziej renomowany sklep tym przynajmniej ryzyko mniejsze, bo markę takimi wybrykami mozna sobie łatwo popsuć a przy takich obrotach jak oni maja, musieliby być zwykłymi durniami żeby sie tak narażać
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2009, 22:54:09 wysłana przez Lalik »

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Windows 7 Upgrade - rozbieżność cen
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Grudzień 2009, 22:27:15 »
Czyli podsumowując, 100% pewności jest tylko tu: http://www.sklep-ms.pl  ;D