TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu

Offline umcs

  • ***
  • 229
Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« dnia: 11 Styczeń 2009, 00:03:53 »
Nie wiem czy też tak ktoś ma, ale kiedy używałem 7 mogłem ściągać z tego serwera plik za plikiem, czekając standardowo 15 min bez żadnych problemów z IP. Na XP tak jaki i teraz na Linuksie cały czas mam komunikat, że na moje IP coś się ściąga i muszę czekać...
     
Kurczę, może ten Seven ma coś w sobie, że nie blokuje IP, nie wiem o co może chodzić. Jeśli ktoż używa jakiejś dystrybucji Linuksa i ma Sevena na jednym kompie, ma stałe (nie wiem czy dobrze piszę, chodzi mi o to "gorsze") IP to mam prośbę aby ten ktoś też spróbował coś ściągnąć na Sevenie i na Linuksie z rapida i "opowiedział swoje wrażenia".
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2009, 01:00:22 »
Jak długo tak się dzieje? Może po prostu ktoś ściąga z rapidshare w tym samym czasie co Ty i Cie blokuje(zbieg okoliczności). Pierwsze słyszę żeby OS miał na to wpływ.

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2009, 01:07:33 »
Tak się dzieje od przedwczoraj, kiedy zmieniłem system na Ubuntu, wcześniej tak jak pisałem zdarzało sie to na XP a na Seven miałem spokój. Teraz nic jeszcze nie udało mi się ściągnąć. Jak zainstaluje Seven to zobaczę czy będzie tak jak wcześniej, czyli beż blokowania IP.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2009, 01:27:13 »
hmm, mam radiówkę i żeby trafić na możliwość pobierania to cud. i faktycznie na siódemce jakoś póki co mogę pobierać z rapida po odczekaniu tylko tych 15 minut  ???

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Styczeń 2009, 13:45:24 »
Powiedy jakie masz ip to ci powiemy dlaczego tak się dzieje , moze siedzisz za NAT'em ?

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2009, 14:34:34 »
http://www.mojeip.org/
twierdzi:
Twój adres IP: 83.17.26.2

Offline shiv

  • *
  • 36
  • hehe :)
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2009, 14:35:55 »
OS nie ma wpływu na IP :) Każdy z lekcji informatyki wie ;)

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2009, 14:37:39 »
OS nie ma wpływu na IP :) Każdy z lekcji informatyki wie ;)

A ktoś kto używa LINUXA powinien wiedzieć ze można Maskować ip ;P i troch przez PROXi się pobawić i z RS bez czekania ssać
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2009, 14:49:24 »
Ale ktoś, to użuwa Linuksa od 2 dni może o tym nie wiedzieć, prawda?
Co do tego, OS nie ma wpływu na IP, to dlaczego tak się dzieje?
A maskowanie IP. Rapid się chyba zmądrzł jakiś czas tamu i nie da się ściągać "bez" IP. Jeśli to o to samo chodzi jak ze stronkami, które ukrywają ten adres.

Mówię, ściągnę dzisiaj, nie wiem czy dzisiaj zainstaluję, pewnie jutro i napiszę czy dalej jest tak samo. Może jakiś cud informatyczny albo cóś  :D
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2009, 14:53:24 »
Ale ktoś, to użuwa Linuksa od 2 dni może o tym nie wiedzieć, prawda?
Co do tego, OS nie ma wpływu na IP, to dlaczego tak się dzieje?
A maskowanie IP. Rapid się chyba zmądrzł jakiś czas tamu i nie da się ściągać "bez" IP. Jeśli to o to samo chodzi jak ze stronkami, które ukrywają ten adres.

Mówię, ściągnę dzisiaj, nie wiem czy dzisiaj zainstaluję, pewnie jutro i napiszę czy dalej jest tak samo. Może jakiś cud informatyczny albo cóś  :D

Maskowanie= ukrywanie ale można też proxi trochę się pobawić ja z RS -a bez odczekiwania pobieram pod LUNUX-em.

Fakt ktoś kto używa tylko 2 dni Lina raczej nie wie o takich czynnościach.
PC: Intel Core i7 965 EE 3,20 GHz ; Corsair DDR3 3x 2GB ; GeForce GTX 280 EVGA; Ubuntu 8.10 & Windows 7
LAPTOP: Intel Core 2 X9100 3,06 GHz ; 4 GB DDR2 ; nVidia Quadro FX; Ubuntu 8.10 & Windows XP & Windows 7 (tylko TEST)

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2009, 16:36:04 »
Nie chodziło mi konkretnie o ip a o jego typ ;p

Dobry serwer proxy jest droższy od premium na rapidzie ;p

ziebal

Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2009, 16:40:01 »

Fakt ktoś kto używa tylko 2 dni Lina raczej nie wie o takich czynnościach.


Na Windows Server też można  ::)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2009, 17:28:49 »
Nie chodziło mi konkretnie o ip a o jego typ ;p
Ja ma dynamiczny publiczny adres IP (choć się zmienia tak często jak się zmiania rok w kalendarzu a może i nie). Już się sporo naczytałem tym.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Styczeń 2009, 19:00:57 »
OS nie ma wpływu na IP :) Każdy z lekcji informatyki wie ;)

A ktoś kto używa LINUXA powinien wiedzieć ze można Maskować ip ;P i troch przez PROXi się pobawić i z RS bez czekania ssać

Ale na RS jest limit prędkości a nie na IP :P

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Rapidshare: Windows 7 vs. Ubuntu
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Styczeń 2009, 16:45:17 »
I maiałęm rację z tyb, że na 7 można pobierać plik za plikiem bez żadnego limitu (jedynie standardowe 15 min.) bez względu na rodzaj IP.

Michau, wiem, ze są limity prędkości ale są też limity na IP. Jeśli ktoś ma takie samo IP jak ty (powinieneś o tym wiedzieć bo też masz w Vectrze) to wyświetla się komunikat, że na twoje IP jest coś w tej chwili ściągane i musisz czekać do jego ukończenia (to jest ten komunikat jak próbujesz coś ściągnąć wtedy, kiedy już ściągasz jakiś plik z rapida). Na win7 tego nie ma, ani razu nie wyskoczył mi ten komunikat. Oczywiście dalej ściągać można tylko jeden plik na raz. I nikt mnie ni przekona, że tak nie jest. Ot taki fenomen Windows 7.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.