TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wifi Atheros i windows 7

Wifi Atheros i windows 7
« dnia: 05 Grudzień 2009, 15:40:24 »
Od tygodnia jestem w posiadaniu windows7 professional 32bit. Posiadam również kartę wifi atheros ar5007eg ze sterownikami 8.0.0.238. Data 5.10.2009r .Mój problem polega na tym że nie chodzi na niej internet. Połączenie ( z siecią
otwartą którą wyszukał i równocześnie z siecią która odbiera mój stacjonarny na kablu z anteny radiowej)jest ale strony się nie otwierają nawet jesli takowo pisze, że internet jest. Po sprawdzeniu pinga i różnych kombinacji :
1. wyłączenie zapory
2. wyłączenie Ipv6, odnajdywania topologi i warstwy łącza
3. odinstalowanie dns respondera bonjour
4.wpisywanie na twardo ip, dns,
5 Włączenie Netbios
6.wpisanie do rejestru klucza dhcpConnEnebleBcastFlagToggle z wartością
1 próba z 0.
7.aktualizacja biosu

Nadal nie ma internetu. jestem przekonana że to wina windowsa raczej.
Po podłączeniu laptopa ze stacjonarnym na lanie i udostępnienie netu ze stacjonarki śmiga a na wifi nie.
Dodatkowo podaję dane
laptopa:
Fujitsu siemens esprimo mobile v5535, procesor intel celeron 1,73Gh.
Dodam że na xp wszystko działało, wystarczyło wpisać tylko adres mac mojego stacjonarnego i mogłam spokojnie surfować na laptopie np w innym pokoju

Edit:  Doszłam do wniosku ze karta sieciowa nie zmienia adresu mac na taki jak chce. Dzieje się to ostatnio często w windows vista i 7 więc chyba pozostaje czekać na jakieś sp2 lub przeinstalować do xpka.
Jakieś pomysły?
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2009, 13:02:50 wysłana przez Marcysia20 »

firefighter1

Odp: Wifi Atheros i windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudzień 2009, 10:29:23 »
a o dkiedy to trzeba zmieniać mac żeby internet działał?
a brama na pingi odpowiada?

Odp: Wifi Atheros i windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Grudzień 2009, 00:47:49 »
Również mam problem z Atherosem na W7, ale jestem prawie pewny, że problem leży po stronie sterowników karty.