TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?

Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« dnia: 09 Grudzień 2009, 20:28:38 »
Witajcie,
to mój pierwszy post na tym forum.
Mam takie pytanie do was.
Zainstalowałem nowo kupiony system Windows 7 Home Premium 32 bit.
Wszystko cacy.
Prócz tego że sterowniki zmodyfikowane Mobility Modderem krzaczą.
Zrobiłem natomiast tak aby temu zaradzić:
1.Odinstalowałem stery Driver Sweeperem.
2.Pobrałem nowe stery poprzez Menadżer Urządzeń korzystając z opcji aktualizuj sterownik.
3.Jak je mam to nie krzaczy nic.
4.Sprawdziłem co to za stery mi zainstalował i okazało się że jakieś od ATI.

Teraz te pytanie:
Czy te sterowniki mogą psuć mi wydajność AERO?
Czy lepiej przy nich pozostać? Czy szukać nowych?
Co radzicie?
Czekam na szybką opinię bądź odpowiedź.

Pozdrawiam.

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2009, 21:41:22 »
Najlepiej zainstalować najnowsze sterowniki od ATI podaj model karty graficznej.

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Grudzień 2009, 22:58:52 »
ATI MOBILITY RADEON HD 2600

Ale one krzaczą.
Po ich zainstalowaniu krzaczą to znaczy ekran w połowie jest zmodyfikowany.
Oczywiście mówię o instalacji modowanych przez ATI Mobility Modder, bo inaczej nie zainstalujesz.
Poza tym zauważyłem że na tych co są na stronie ATI występuje problem z atikmdag.sys i mam freezy, na tych z WU nie ma.
Poradźcie coś. Na Viście instalowały mi się te modowane stery normalnie.

Pozdrawiam.


Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Grudzień 2009, 16:32:05 »
Starsze niż mam
to 9.9, ja mam 9.11

Offline Lalik

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Grudzień 2009, 17:53:31 »
Moj system cały czas działa na sterownikach windowsa tych ktore sam mi zainstalował i nie zauwazyłam spadku czy tez wzrostu wydajnosci, podczas testu wydajności wynik taki sam, praca rownież tak samo konfortowa, areo pracuje płynnie sam system rownież, wiec moze narazie przesiadź sie na te standartowe a jak wyjdzie coś nowego to popróbujesz.

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Grudzień 2009, 21:05:45 »
Moj system cały czas działa na sterownikach windowsa tych ktore sam mi zainstalował i nie zauwazyłam spadku czy tez wzrostu wydajnosci, podczas testu wydajności wynik taki sam, praca rownież tak samo konfortowa, areo pracuje płynnie sam system rownież, wiec moze narazie przesiadź sie na te standartowe a jak wyjdzie coś nowego to popróbujesz.

Testowałeś sterowniki z WU w porównaniu z jakim sterownikami? Indeks wydajności systemu nie nadaje się do przeprowadzania testów (jest mało dokładny) od tego są inne programy.

Starsze niż mam
to 9.9, ja mam 9.11

Może i starsze ale przeznaczone dla twojej karty graficznej więc nie powinno być problemów jak na tych zmodowanych sterach a wydajność powinna być lepsza niż na tych z WU.

Offline Lalik

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Grudzień 2009, 21:21:25 »

Testowałam sterowniki z WU i te od producenta (najnowsze) (cześć starszych) np sterowniki audio dopiero teraz dziłają  wczesniejsze instalowały sie pięknie tyle że głosu nie było teraz głos jest tyle że charczy a te z wu działają bez zarzutu. mało tego nie wiem czy może mieć to związek ale przetestowłam dwie konfoguracje windowsa HP 64 bity kazdy testowałam około tygodnia, i mam kilka spostrzeżeń otoż win na sterownikach z WU uruchamiał sie o około 15 sekund szybciej (około 43sekundy od uruchomienia komputera) natomiast na sterownikach firmowych około 1 minuty przy dokładnie tej samej konfiguracji. Wiec moim zdaniem nie można zakładać że te z WU są gorsze bądź powodują spadek wydajności. To tylko moje spostrzeżenia na innej konfiguracji może być inaczej ale u mnie jest właśnie tak
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2009, 21:23:42 wysłana przez Lalik »

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Grudzień 2009, 21:49:31 »
Lalik tu masz trochę racji dużo rzeczy zależy od konfiguracji naszego sprzętu. Ale z mojego doświadczenia wynika że sterowniki producenta wypadają lepiej niż te z WU. Testowałem Windows 7 na kilku komputerach i na ogół stery firmowe są lepsze.

Odp: Wydajność, a sterowniki pobierane z Windows Update?
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2009, 23:52:50 »
Witam ponownie,
Zainstalowałem te 9.9 uprzedio usuwając poprzednie Driver Sweeprem.
Następnie zaktualizowałem je poprzez menadżer urządzeń.
Wychodzi na to że WU instaluje stery od ATI.
Co sądzicie?