TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

VPN w Windows 7

VPN w Windows 7
« dnia: 28 Listopad 2009, 01:21:23 »
Witam wszystkich! Mam problem z działaniem połączenia VPN, a mianowicie: w centrum sieci i udostępniania stworzyłem nowe połączenie VPN do mojej firmy, użyłem kreatora i wpisalem IP, login i hasło po czym się łączy i uzyskuję połączenie - do tego momentu jest wszystko ok. Problem jest taki: zauważyłem że przy połączeniu VPN z firmą rozłącza mi internet! co się okazało, windows 7 w momencie uzyskania połączenia VPN przełącza internet na łącze DSL w mojej firmie! Czyli mój domowy internet łączy mnie przez VPN z moim biurem a dalej w świat internet idzie sobie po łączu firmowym, a tego nie chcę. Chcę tylko mieć w otoczeniu sieciowym widoczną macierz z danymi, drukarki i komputery firmowe. Co mam robić?!
« Ostatnia zmiana: 28 Listopad 2009, 01:47:58 wysłana przez Spoon »

firefighter1

Odp: VPN w Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad 2009, 13:21:06 »
Czyli prawidłowo, dostajesz adres firmy i z tamtąd masz neta, jak chcesz mieć sieć lokalnie to musisz mieć drugą kartę sieciową do połączeń lokalnych, albo sesje VPN uruchamiasz na wirtualnej maszynie.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: VPN w Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Grudzień 2009, 00:42:21 »
hmmm... wszystko zależy co chcesz osiagnać i w jaki sposob pracować.
Ja sobie u siebie w robocie zrobiłem tylko dostep do serwera poprzez pulpit zdalny i z niego zarzadzam cała siecia. danymi. itp.
Przekierowanie kilku portow na rutku i jazda... Napisz co tam robisz, jak pracyjesz, czy jestes adminem, czy pracownikiem. Jest rozwiazan sporo lepszych niz VPN.
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D