TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem połączenia z internetem

problem połączenia z internetem
« dnia: 26 Listopad 2009, 10:14:06 »
W pewnym poście TRAVI napisał:

"Chodzi o to, że gdy wyłączam komputer i włączam go ponownie nie mogę się połączyć z siecią. Wyświetlają mi się dwie sieci "siec domowa" oraz jakaś siec publiczna "niezidentyfikowana". Aby złapać połączenie z internetem muszę w panelu sterowania wyłączyć i włączyć "połączenie lokalne". Po tej operacji znika siec publiczna i zostaje tylko domowa a internet śmiga bez problemu. jak to naprawić? (łącze się z internetem za pomocą kabla)"

Później dodał:

"Problem naprawiłem. Zrobiłem tak: we właściwościach połączenia lokalnego kliknąłem na udostępnienie i zaznaczyłem wszystkie możliwe usługi FTP, Telnet, HTTP itd. Problem dzięki temu zniknął. Dość dziwne to było ponieważ nic tam nie zmieniałem i nie wpadł bym na pomysł, że problem może tkwić w takiej błahostce. BTW, problemu już nie ma. temat do zamknięcia."

Ja mam ten sam problem. Czasem jak włączam komputer to jest siec domowa i niezidentyfikowana. Ale ja nie wiem gdzie tu jest to UDOSTEPNIANIE w połączeniu lokalnym na które kliknął? Może mnie ktoś naprowadzić na to krok po kroku od samego pulpitu?

firefighter1

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2009, 12:20:00 »
w poście travi'ego jest odp.

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2009, 13:58:06 »
PRzeczytaj moje ostatnie zdanie:) W mojej wersji WIN 7 nie ma zakładki UDOSTĘPNIANIE :/

firefighter1

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2009, 13:59:42 »
to przeczytaj odpowiedz bo ja nic o udostępnianiu w niej nie pisałem :-*

A jeśli już go szukasz to będąc w Centrum sieci i udostępniania (ma to każdy) po LEWEJ stronie nna górze jest "Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania" oraz w Centrum sieci klikamy połączenie lokalne, otwiera się okno, wybieramy właściowości i sprawdzamy czy mamy tam usługę "Udostępnianie...w sieciach Microsoft network"
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2009, 20:35:39 wysłana przez firefighter1 »

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2009, 14:02:42 »
No ale travi pisał o udostępnianiu. Ze w połączeniu lokalnym klika na WŁASCIWOSCI i zakładke UDOSTĘPNIANIE i tam rozwiązał swój problem. A u mnie, nie wiem czemu nie ma zakładki UDOSTĘPNIANIE dlatego nie wiem jak mam rozwiązać problem :(

firefighter1

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Grudzień 2009, 11:56:22 »

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudzień 2009, 14:00:59 »
Fajny obrazek. Wiem co gdzie jest. Ale chodzi o to że jak kliknę na te zaawansowane opcje karty sieciowej i pokazuje mi się POŁĄCZENIE LOKALNE i klikam właściwości to nie mam zakładki UDOSTĘPNIANIE w mojej wersji WINDOWS 7 dlatego nie moge rozwiązać tego problemu :(

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2009, 00:30:56 »
To powiedz nam jaka masz wersje W7 bo to też istotne... ja mam dwa komputerki, na jednym W7 Ultimate x64 a na MSI wietrze W7 Starter i XP (obok). i powiem teraz tak. Na ultimacie jest wszystko "ta jak trza" ;) a na starter jest wielka kupa jesli o konfiguracje OS-a chodzi, wiec też "ta jak trza" ;) Także strzelam ze nie masz wersji Ultimate tylko niższa :) i dlatego nie masz upragnionej zakladki :) Jeśli sie myle możesz mnie zdeptac :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: problem połączenia z internetem
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2009, 02:23:59 »
TO muszę Cię zdeptać. :) Mam wersje Ultimate 64 bit OEM. No i właśnie nie wiem czemu nie mam tej zakładki. Kumpel ma ja w ultimate 32 bit, nie rozumiem tego:(