TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sound Blaster Live! 5.1 - nie wykrywa sprzętu.

Sound Blaster Live! 5.1 - nie wykrywa sprzętu.
« dnia: 29 Październik 2009, 15:11:55 »
Witam. Na xp śmigałem sobie z w/w kartą. Zrobiłem formata, zainstalowałem W7 i jest fajnie. Męczyłem się ze sterownikami od innych urządzeń (w tym Neostrada), ale największy problem jest z kartą. Czytałem dużo w internecie. Pościągałem sterowniki ze strony creative i jakieś inne. Wszystkie wyrzucają ten sam błąd:

Co ciekawe, system widzi sprzęt jako nieznane:


Jak to zrobić, żeby działało ?

Model karty: SB0220 (czy jakoś tak), czytałem że u innych bez problemu instalowała się ta karta.

Odp: Sound Blaster Live! 5.1 - nie wykrywa sprzętu.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2009, 11:26:21 »
Sterownik:
http://rapidshare.com/files/264594018/P17X_SupportPack_2_0.exe

Cytuj
Przed instalacją na Win 7 należy usunąć sterowniki zainstalowane automatycznie przez system. Po instalacji, aby dodatkowo włączyć obslugę Crystalizera X-Fi należy uruchomić komputer w "Safe Mode" i uruchomić plik CrystalizerUnlocker (jest w folderze gdzie rozpakowały się sterowniki). Po odpaleniu tego pliku należy uruchomić normalnie komputer i włączyć w konsoli żądaną funkcję. Sprawdzone na Win7 64bit i Audigy SE

źródło: PurePC

Ja osobiście używam Sound Blaster Live! 24bit i W7 7600 E i wszystko działa idealnie
« Ostatnia zmiana: 01 Listopad 2009, 11:28:04 wysłana przez Jabol.666 »

Odp: Sound Blaster Live! 5.1 - nie wykrywa sprzętu.
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 02:29:10 »
a jak się ten opis z purePC ma sb live value?  - bo akurat takiego sb posiadam i jak do tej pory nie znalazłem sposóbu na jego prawidłowe działanie pod win7