TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z dźwiękiem przestrzennym

Problem z dźwiękiem przestrzennym
« dnia: 10 Styczeń 2009, 15:40:41 »
Mam kartę dźwiękową SB Live! 24bit i zestaw głośników 5.1 i mam problem z uruchomieniem dźwięku w trybie 5.1 mogę ustawić kartę tylko na dwa kanały. Może ktoś wie jak to naprawić ;) z góry dzieki za odpowiedź ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z dźwiękiem przestrzennym
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2009, 17:57:34 »
Zapewne pod innym Windowsem czy to XP bądź też Vista karta dźwiękowa sprawowała się dobrze a błąd ten występuje tylko pod Seven`em.

Przyczyn może być wiele ale najprawdopodobniej chodzi o sterowniki.

Czy w każdym programie jest dźwięk 2.0?

Zobacz to.
Sound Blaster Live sterowniki potrzebne

Możliwe, że masz ustawione tylko na 2 głośniki.

Odp: Problem z dźwiękiem przestrzennym
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2009, 19:41:43 »
Na XP wszystko śmigało Visty niegdy nie miałem więc nie powiem czy na niej działa. Niestety próbowałem juz sterowników i od XP i od Visty ale nie działają. Windowsa 7 mam w wersji 64 bitowej. W sterownikach pokazuje że mogę ustawić dźwięk tylko dla 2 kanałów natomiast w ustawieniach głośników moge ustawić zestaw 5.1 i gdy go testuje to dźwięk idzie na wszystkie kanały. Ale karta muzyczna pokazuje, że moge ustawić tylko dźwięk na 2 kanałach. Powiem, że to samo jest z kartą wbudowaną, ten sam problem.

Odp: Problem z dźwiękiem przestrzennym
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Styczeń 2009, 02:39:22 »
Również mam identyczny przypadek jak kolega wyżej :/
Więc jak ktoś znajdzie rozwiązanie to proszę o pomoc.
Karta jak w podpisie
Sempron 2.8+(2400Mhz), GA-K8NS, Ram Geil 2GB DDR, X1650Pro 256, HDD:Samsung250, Maxtor160, Seagate80, SBAudigy 4ZS, Samsung 24", Chieftec 450W

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Problem z dźwiękiem przestrzennym
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2009, 19:16:19 »
Ustawienia posprawdzaliście dokładnie?

Odp: Problem z dźwiękiem przestrzennym
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Luty 2009, 16:23:53 »
Aloha! Mam następujący problem: też posiadam SB 24 bit i zestaw 5.1 . Zainstalowałem sterowniki te co były razem z kartą w trybie zgodności z XP. Wszystko się zainstalowało pięknie i w ogóle. Jedyna rzecz która nie działa to dźwięk 5.1  :-\ Można wybrać tryb 5.1, ale i tak działa jak 4.0 . Próba wejścia do ustawień dźwięku w panelu sterowania kończy się bluskrinem. Jest jakaś wersja sterów która pociągnie tą kartę? Proszę pomóżcie bo było tak pięknie... wszystko pięknie śmigało oprócz tego dźwięku.