TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

który lepszy...help

Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Listopad 2009, 22:02:06 »
dobra wersja oem 64x a co do wersji nie jestem przekonany bo professional ma tryb xp


Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopad 2009, 21:41:38 »
dobra według microsoft wersja 64x potrzebuje 2gb ram a ja mam 3gb ram czy to jakoś wpłynie na granie
czy lepiej wtedy wgrać 32x bitowy system
a jeśli tak to czy 32x czy 86x
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2009, 21:43:17 wysłana przez Dawid0806 »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Grudzień 2009, 16:58:31 »
nie ma czegoś takiego jak 32x. Architektura x86 jest architekturą 32 bitową. Wersją 64 bitową warto się zainteresować jak ma się więcej niż 4 gb pamięci ram. Inaczej to nie ma sensu. Tak czy inaczej doradzam ci wersję 32 bitową bo nie masz powyżej 4 gb (a to próg adresowania 32 bitowego)

Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Grudzień 2009, 14:59:03 »
Kupiłem pudełko Win7 z dwiema płytami 32bit i 64bit za 1000zł i otrzymałem wielki problem a raczej wiele problemów. Teraz mam WinXP którego używam do dzisiaj, Viste której nie używam do dzisiaj i Windowsa7 którego przestałem używać dzisiaj, po wielkich przebojach. Mówiłem w firmie że nie ma po co kupować Win7 bo pod WinXP wszystko działa i to bardzo szybko. Jak by nie było to Q6600+4GB szybkiego ramu na dobrej płycie + SSD to dla WinXP wypas totalny, natomiast dla Visty i to taki se PIII933. Mogę powiedzieć ze na 64bitowej wersji Win7 problemów nie do rozwiązania od groma. Najwięcej problemów w sieci, nie działające drukarki, co chwile sieć ma ograniczenia, internet wybija połączenie sieciowe itd, wiele potrzebnych programów nie działa i nie ma alternatywy. Na 32bitowej wersji już lepiej, ale i tak wiele potrzebnych rzeczy nie działa. Na razie stoi na półce i czeka na leprze czasy kiedy więcej będzie można przeczytać, dowiedzieć się w necie o tych problemach lub ich już nie badzie. Moim zdaniem postoi aż wyjdzie Win8 który będzie w planach jak okaże się że Win7 to niewypał. Moim zdaniem to bez urzyteczny gadzet dla tych którzy robia więcej niż tylko przeglądanie internetu i poczty oczywiście z Outlooka.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Grudzień 2009, 16:43:31 »
po pierwsze naucz się zasad ortografii bo "leprze" i "bez urzyteczny" to nie to samo co lepsze i bezużyteczny

Nie zgodzę sie z tobą. Na współczesnych sprzętach to windows xp jest wąskim gardłem, gdzie dopiero na windows 7 rozwija skrzydła. Problemy z aplikacjami?? lol, jeśli korzystasz ze starych dosowych programów albo 16-bitowych instalatorów/wersji installshield to się zgodze że na 64 bit może nie działac

Na wersji 64 sevena nie doświadczyłem żadnych, absolutnie żadnych problemów z kompatybiilnością sprzętu i softu. A co dopiero wspominać o sevenie 32-bitowym.
Inni użytkownicy chyba się ze mną zgodzą? Problemy są sporadyczne, spowodowane najczęściej porzuceniem wsparcia danego producenta sprzętu/softu i wsparcie nowych produktów. Programy działają i mają wiele alternatyw.
Bynajmniej u mnie seven zagościł na stałe już od wersji 6956.

Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Grudzień 2009, 20:14:26 »
Czyli podsumowując wątek przy 3gb ram (i w moim przypadku intel core duo 2gh) lepiej wybrać wersje x86 tak?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: który lepszy...help
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Grudzień 2009, 22:20:06 »
Tak, nawet x86 bedzie minimalnie szybszy. Mam podobna konfiguracje.