TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #45 dnia: 17 Grudzień 2009, 14:21:36 »
no i właśnie nie bo szefoswto microsoftu twierdzi ze oddziały terenowe wprowadzają w błąd i z tad jest nowa strona która objasnia tabelarycznie ze tzw. hobbysci nie moga instalowac!

http://oem.microsoft.com/script/contentpage.aspx?PageID=563841
 i licencja
http://oem.microsoft.com/script/contentPage.aspx?pageid=552857

Centrala firmy wyjaśnia na niej bardzo jednoznacznie, że pakiety OEM nie są przeznaczone dla użytkowników końcowych. Microsoft wskazuje, że osoby i firmy samodzielnie składające komputery powinny kupować licencje typu BOX lub upgrade. Na stronie znajduje się też tabelka porównująca pełne paczki i zestawy OEM, która nie pozostawia w tym zakresie najmniejszych wątpliwości.

Na stronie przeczytać można również, że zestawy OEM nie powinny być sprzedawane końcowym użytkownikom i Microsoft będzie informował o tym dystrybutorów. Zgadza się to z informacją na polskich opakowaniach Windows 7 OEM, na których wielkimi literami zaznaczono, że pakiet przeznaczony jest WYŁĄCZNIE dla firm typu System Builder.
cytat z licencji:
Termin „Producent Systemów” oznacza producenta sprzętu OEM, podmiot
montujący lub regenerujący komputery bądź podmiot preinstalujący oprogramowanie, którzy sprzedają Systemy Klienta osobom trzecim.
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2009, 14:50:06 wysłana przez firefighter1 »

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Grudzień 2009, 15:04:35 »
dzwoniłem do opiekuna, którego mam przyjemność posiadać i potwierdza że nie może hobbysta sobie zainstalować OEMa w myśl NOWEJ! licencji

Offline Portal

  • ***
  • 172
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #47 dnia: 17 Grudzień 2009, 18:50:41 »
przed zakupem oem , wyslalem zapytanie - Ms odpisal ze moge instalowac, ide kupowac i mam w d..e co centrala mysli - mam odpowiedz w ktorym Ms polska twierdzi ze moge i na tej podstawie kupuje i uzywam legalnie. Moze zeby cos legalnie uzytkowac (nie tylko widnwosa) to trzeba do samego prezesa pisac?

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #48 dnia: 18 Grudzień 2009, 18:00:43 »
przed zakupem oem , wyslalem zapytanie - Ms odpisal ze moge instalowac, ide kupowac i mam w d..e co centrala mysli - mam odpowiedz w ktorym Ms polska twierdzi ze moge i na tej podstawie kupuje i uzywam legalnie. Moze zeby cos legalnie uzytkowac (nie tylko widnwosa) to trzeba do samego prezesa pisac?
Może dawno pisałeś, ja dzwoniłem wczoraj i zgłosiłem niekopetentne odpowiedzi supportu. Jeśli kupisz OEM to powiedz mi kto jest Twoim dostawcą wg oficjalnej listy partnerów:
http://support.microsoft.com/gp/oemphone?

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #49 dnia: 18 Grudzień 2009, 18:20:14 »
Właśnie z ciekawości zadzowniłem do Polskiego support ale dla użytkowników domowych z zapytaniem o OEM-do tej pory z takimi się nie kontaktowałem i mają całkiem inne informacje, czyli: licencja -tak zmieniła się, OEM--tak można instalować. Otrzymam jeszcze oficjalen pismo centrali i zobaczę co tam "stoi". Co nie zmienia faktu, że informacje udzielane przez Polski MS są całkiem zorbieżne od oficjalnych.

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Grudzień 2009, 18:45:08 »
oto odpowiedz:

Szanowny Panie
W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej przesyłam oficjalne stanowisko firmy Microsoft związane z możliwością sprzedaży licencji OEM systemów Windows 7:

OEM System Builder Windows 7 - zaplombowane nieotwierane pudełku jest do sprzedaży bez komputera i innych dodatków sprzętowych.
W rozumieniu Licencji Producenta Systemów OEM Microsoft wydrukowanej na takim pudełku, użytkownik końcowy, który samodzielnie montuje własny komputer PC, przemontowuje swój komputer lub instaluje oprogramowanie może zakupić oprogramowanie OEM niezależnie od sprzętu.

Z poważaniem

_____i zauważcie, że nie ma tu słowa o instalowaniu, można kupić i nieotwierać!
nadal do nich piszę o odpowiedz w sprawie instalacji...........
« Ostatnia zmiana: 18 Grudzień 2009, 19:23:55 wysłana przez firefighter1 »

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Styczeń 2010, 11:23:40 »
Witam
Zapytam czy dowód zakupu np. faktura lub paragon jest wymagany do legalności Win7 oem. Na licencji pisze tylko o nośniku, dokumentacji i etykiecie autentyczności.

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Styczeń 2010, 13:22:59 »
Witam
Zapytam czy dowód zakupu np. faktura lub paragon jest wymagany do legalności Win7 oem. Na licencji pisze tylko o nośniku, dokumentacji i etykiecie autentyczności.


ja mam viste oem i dostałem ją tylko w pudełeczku z kluczem (etykietą autentyczności), oczywiście płytą dvd i krótką instrukcją ;D

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #53 dnia: 24 Styczeń 2010, 15:24:38 »
No właśnie kupiłem na aukcji Win 7 oem i nie dostałem do niego faktury ani paragonu. Nie wiem czy to jest mi potrzebne.

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #54 dnia: 24 Styczeń 2010, 18:01:50 »
a jak ja dostałem upgrade win 7 z visty w wersji oem to co ? tez mi sie licencja pozmienia ? mysle ze panikujecie niepotrzebnie.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #55 dnia: 24 Styczeń 2010, 18:31:44 »
Jesli system kupiony na firme, to potrzebna kopia faktury, na wszelki wypadek. Jesli kupiony do domu, to nic nie potrzebne.