TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Listopad 2009, 09:44:48 »
nie chodzi o sam nośnik czy go ma czy nie. Chodzi o to, że sam proces instalacji został z niego wykonany. Bo wg nowej nie możesz użyć Ty tej płyty do instalacji. Instalacja OEM ma zostać przeprowadzona za pomocą specjalnego "instalation kit". Tylko nie wiem w jaki sposób mogą to zweryfikować  8)

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Listopad 2009, 15:27:37 »
Co do nośnika to też nie byłbym taki przekonany.. Mając dostęp do MSDN AA nie mam nośnika..  i co tez jestem nielegalny? Dzwoniłem kiedyś przy aktywacji do MS bo przez neta nie chciał się aktywowowac (coś zmienilem w kompie) - Pan spytał o kolor naklejki na obudowie komputera - powiedziałem, że nie mam bo mam system z MSDNAA, Pan przytaknął i podał kod do aktywacji :)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Listopad 2009, 17:55:40 »
odpowiem krótko i zwięźle. W mniemaniu microsoftu po zainstalowaniu oema jesteś legalny (patrząc na dowód zakupu, przejście procesu wga i pełen komplet windowsa 7) ale w swoim małym mniemaniu możemy być nielegalni (lecz nie piraci) i łamać licencję. Prawdopodobieństwo kontroli w domu jest nikłe więc wybór należy do nas. Oszczędność pieniędzy i legalność wg nas lub łamanie licencji wg microsoftu, choć zależy kto jak interpretuje licencję. Bo niczego nieświadomy użytkownik nieczytający newsów na dobreprogramy, chip czy innych nie zauważy różnicy w porównaniu do visty, której wersje oem mogliśmy sami instalować i nic nie wiedząc nieświadomie złamie licencję.
Beton i nic więcej. no comment

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopad 2009, 18:06:53 »
Dokładnie, dobra opcja, można walić głupa i się niczym nie przejmować ;D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Listopad 2009, 18:24:36 »
nie chodzi w sumie o to  ;D ale o to, że nie wszyscy czytają licencję, nie wszyscy przekopują internet w poszukiwaniu takich rzeczy. Takie zapisy dot. instalacji itp w licencji powinny być jednoznaczne i zrozumiałe. A jakaś zmiana czy interpretacja powinna być jasno i widocznie przekazana przez microsoft. Widzicie jakieś problemy w kupnie windows 7 oem na dzień dzisiejszy? Bo ja nia. Czy jakikolwiek sprzedawca informuje, że łamiemy licencję? Nie. A kupując system i czytając licencję już jest za późno. Kasy nie odzyskamy i zostajemy na lodzie. No chyba, że wszyscy czytają przedtem licencję na internecie lub przekopują się przez jej zakamarki.

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Listopad 2009, 09:33:05 »
OEM jest na tyle "zabawny" że na pudełku znajduje się plomba którą trzeba zarwać żeby je otworzyć. A na niej jest napisane że zerwanie jest jednoznaczne z zgodzeniem się z zapisami licencji.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Listopad 2009, 09:42:27 »
cyrograf, ironia  ;D

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Listopad 2009, 10:57:58 »
Tyle, że skąd mam wiedzieć co mówi licencja przed otwarciem pudełka, przeczytać ją mogę dopiero po otwarciu pudełka lub podczas instalacji oprogramowania a więc moim zdaniem taka umowa jest nie ważna.

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Listopad 2009, 22:24:02 »
Microsoft pracuje nad drobnymi zmianami w licencji OEM, które pozwolą jednoznacznie doprecyzować, że użytkownicy domowi, którzy sami składają komputery, mają prawo do legalnego zainstalowania systemu Windows w wersji OEM-owej. Użytkownicy, którzy zakupili wersję OEM systemu Windows mogą spać spokojnie.

Dyskusje odnośnie legalności takiej operacji podniosły się ostatnio wraz z wątpliwościami Amerykańskich specjalistów systemów Microsoft Windows. Paul Thurrot oraz Ed Bott twierdzą, że wraz z pojawieniem się Windows 7 zmieniły się warunki licencjonowania OEM na niekorzyść domowych pasjonatów. Wg nich Microsoft miał pozbawić użytkowników domowych prawa do kupna i instalowania wersji OEM-owych na komputerach składanych przez siebie.

Microsoft nie zamierza wydawać w tej sprawie oświadczenia prasowego. Rzecznik prasowy Microsoft podtrzymuje, że "jeżeli ktoś jest pasjonatem i sam składa swój komputer, może swobodnie zakupić system i go zainstalować na takim sprzęcie". Harmonizuje to z innymi informacjami podawanymi na stronach Microsoft, gdzie podano, że pakiety OEM mogą być instalowane wyłącznie na nowych komputerach przez producentów systemów, ale zaznaczono również, że "wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, gdy użytkownik końcowy samodzielnie montuje własny komputer PC. W takim wypadku użytkownik końcowy jest uznawany za producenta systemów w rozumieniu licencji producenta systemów OEM Microsoft."

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc na infolinię Centrum Obsługi Klienta Microsoft w Polsce: 0 801 308 801.
Retail 10.5.8 Leopard / Vanilla / Chameleon v2 / EFIv10
Asus R II E/Intel Ci7 920 D0/NH-U12P SE 1366/GTX 285 Zotac 1GB AMP! Edition/3x2GB 1600MHz HyperX CL9/1TB 7200.12/CFT-750-14C/WMP300N/VA9003BWS/W2448HC

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Listopad 2009, 14:56:35 »
No i wszystko jasne. Jednak MS nie zgłupiał do końca ;)

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Listopad 2009, 17:09:21 »
Zysk, panowie, zysk. Nic innego nimi nie kieruje. Nie zabiliby kury znoszącej złote jajka... ;D
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Listopad 2009, 18:26:30 »
Nie o to chodzi. Licencja po prostu stała się tak zawiła i niekonkretna że nawet microsoft ma problem z interpretacją, a tych już może być tyle ilu ludzi jest na ziemi

Offline matto

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Listopad 2009, 08:06:29 »
Jeszcze będą nielegalne te wersje które zostały kupione w innych krajaj np  w Azji bo były tansze

firefighter1

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Listopad 2009, 11:10:35 »
Tyle, że skąd mam wiedzieć co mówi licencja przed otwarciem pudełka, przeczytać ją mogę dopiero po otwarciu pudełka lub podczas instalacji oprogramowania a więc moim zdaniem taka umowa jest nie ważna.
1.licencja jest na pudełku, nie trzeba jej otwierać
2.sprawa dotyczy win 7
3.nowa strona wszystko wyjaśnia :
http://oem.microsoft.com/script/contentpage.aspx?PageID=563841

Odp: Kupiłeś Windows 7 OEM? Oznacza to, że jesteś piratem
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Grudzień 2009, 20:33:23 »
Microsoft to spółka akcyjna, a spółki akcyjne to generatory zysku nie firmy pomagające ludziom jak KARITAS czy Czerwony krzyż. Doszukiwać się logiki w działaniu takiej firmy to absurd. Tu chodzi o pieniądze coraz więcej pieniędzy, granicy nie ma... Akcjonariuszy nie obchodzi w jaki sposób się zarabia. Jest zysk. Jeśli dodamy do tego monopol to pieniądze za produkt są o niebo wyższe. Jeśli ktoś by myslał logicznie to sprzedał by wszystkim ludziom na świecie windowsa po 100zł a firmą po 300zł ale nie jakiś OEM czy jakąś inną kupę, tylko produkt którym możesz dysponować. Wszystkie te wynalazki jak OEM mają na celu kontrole produktu, chodzi o to żeby produkt był po kontrolą firmy i nie rzył za długo, trzeba przecież sprzedać nowy produkt. W tym przypadku to tylko konkurencja coś może pomóc. Produkt który zbyt długo jest w użytku jest dla ekonomi zabójczy. Presja ekonomi lubi tylko jedno hasło: kupować, kupować, kupować.

Tu jest krótka historia Microsoftu który niczym nie różni się od Amway_a i od Świadków Jehowy...
http://www.youtube.com/watch?v=e8M6S8EKbnU&feature=fvst