TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem

Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« dnia: 16 Listopad 2009, 18:39:02 »
Witam, mam dwa problemy związane z siecią. Najpierw ten bardziej ważny: posiadam drukarkę lexmark p4330 która jest podłączona do komputera z win xp, udostępniłem ją, jest widoczna w otoczeniu sieciowym. Cała sieć podzielona jest przez router, komputer poprzez kabel a laptop droga radiową. Na laptopie zainstalowany jest win 7, po wgraniu sterowników od visty (support zapewniał że muszą działać) niby jest wszystko w porządku lecz podczas podłączania się do tej drukarki sieciowej wywala komunikat: System windows nie może podłączyć do drukarki.  kod błędu 0x0000000d. Co bym nie robił nie idzie zakończyć tej instalacji. Wyłączałem firewalle, odinstalowywałem antyvirusy, sprawdzałem pingowanie  - wszystko w należytym porządku.

Drugi problem związany jest z udostępnianiem plików, a mianowicie gdy wchodze poprzez laptop (win7) do otoczenia sieciowego mam dostęp do wszystkich plików które udostępniłem na komputerze. Natomiast gdy próbuje wejść z komputera, owszem widoczne są udostępnione foldery laptopa lecz pojawia sie komunikat ze nie ma wystarczających uprawnień.

Bardzo proszę o pomoc.

firefighter1

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopad 2009, 12:11:50 »
a czy w w7 ustawiałeś coś takiego jak hasło dostępu do sieci? jeśli tak to musisz zmienić tryb udostępniania (pracy sieciowej) nie pamiętam w którym miejscu ale jest opcja pracy sieci zgodnej z xp.

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopad 2009, 16:40:00 »
Tak, hasło automatycznie wygenerowało się podczas ustawiania grupy domowej ale w opcjach odznaczyłem aby udostępnianie było chronione hasłem. Najlepsze jest to że mogę dostać się na laptop poprzez wpisanie adresu ip laptopa. Nigdzie nie widzę tego trybu zgodności.

firefighter1

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopad 2009, 16:59:16 »
sprawdz ustawienia w
panel sterowania->siec i internet->centrum sieci i udostepniania->zaawansowane ustawienia udostepniania

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopad 2009, 20:00:38 »
Przewertowałem już to centrum wzdłuż i wszerz, nic więcej nie mogłem tam zrobić, więc wziąłem problem z innej strony i się udało.
Problem był w tym, że nie wystarczy prawym -> właściwości -> udostępnianie i kliknąć udostępnij. Trzeba to zrobić inaczej, klikamy prawym na folder (bo dysków nie można udostępniać) potem powinno pojawić się nam takie coś jak: Udostępnij -> wysunie się menu i klikamy: określonym osobom. Następnie w nowo otwartym oknie dodajemy do listy "wszyscy" (normalnie to się nazywa 'grupa domowa' niestety wtedy nie działa, chyba przez to pojęcie win7 rozumie dwa czy więcej komputerów połączonych lanem a wszystkie z win7 ;/) i przypisujemy co mogą, a czego nie mogą czyli odczyt, zapis i inne. Po tym zabiegu u mnie udostępnianie w końcu działa w obie strony :]

Jeśli ktoś nie ma "Udostępnij" pod prawym przyciskiem to należy problemu szukać w zaawansowanych opcjach centrum udostępniania.

Niestety problem z drukarką jest nadal.

Próbowałem skontaktować się z supportem microsoftu niestety mam licencje z MSDNA i po wprowadzeniu klucza w celu zbadania czy przysługuje mi darmowa pomoc wyświetla stronę na której mam podać jakieś hasła i nie hasła...
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2009, 20:04:23 wysłana przez MysticTroloq »

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2011, 12:11:58 »
witam
dołączam się do problemu z drukarką :D

u mnie jest tak

1 - komp z win xp prof ( drukarka cannon ip4000, konica minolta 163 )
2 - laptop z win 7
sieć laptop - wifi, komp kabel - ruter linksys

udostępnianie plików śmiga, z drukarką cannon łącze się bez problemu a z minoltą wyskakuje 0x0000000d że nie może się połączyć, w firmie są jeszcze 2 laptopy z win xp i one mogą drukować na minolcie bez problemów, stery do minolty na laptopie mam zainstalowane pod win7.

pozdrawiam i proszę o pomoc :D

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2011, 19:04:10 »
Ten sam problem
Drukarka Minolta Bizhub 163 udostepnione przez komp Win XP Prof
Nie działa udostepnienie na laptopy z Win7 i Vista

Odp: Drukarka sieciowa i problem z udostępnianiem
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Czerwiec 2011, 11:05:31 »
Witajcie,
Ja również miałem problem z drukarką Konica Minolta Bizhub 163. System z którego chodziła drukarka to WINxp a mój WIN7...kilku kolegom poszło bez problemu a...kilku nie.
Długo zajęło mi szukanie rozwiązania. Eureka!
Tu znajdziecie panaceum na swoje problemy...działa!
http://www.sevenforums.com/network-sharing/7527-networking-printer-attached-win-xp-pc-win-7-a.html ::)