TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Złamano zabezpieczenia Windows 7 (nie "ominięto")

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Złamano zabezpieczenia Windows 7 (nie "ominięto")
« dnia: 17 Listopad 2009, 00:13:56 »
Hakerzy znaleźli sposób na ominięcie procesu aktywacji produktu systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2. W ten sposób uzyskali darmowe, choć nielegalne kopie najnowszych wersji systemów operacyjnych Microsoftu.

Proces pozwala na pracę na Windows 7 lub Windows Server 2008 R2 bez potrzeby aktywacji kodu produktu. Zastosowana metoda jest podobna do tej użytej w przypadku Windows Vista. Wtedy Microsoft poradził sobie z luką za pomocą aktualizacji oprogramowania.

"Zostaliśmy ostrzeżeni o nowej metodzie i opracowujemy rozwiązanie problemu" - poinformował rzecznik Microsoftu.

Firma ostrzega klientów, by korzystali tylko z oryginalnego produktu i unikali nielegalnych kopii Windows, gdyż te mogą zawierać zaszyte złośliwe oprogramowanie.

Nowe narzędzie modyfikuje plik sppcomapi.dll, jest w stanie wyłączyć jakiekolwiek wyskakujące okna informujące o zakończeniu okresu testowego i przypominające o aktywacji.

http://bezpieczenstwo.onet.pl/1585033,item,0,Zlamano_zabezpieczenia_Windows_7,wiadomosci.html
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook