TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?

WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?
« dnia: 10 Styczeń 2009, 01:24:28 »
Mam D-linka dwl-g122 na USB jako bezprzewodową kartę WIFI. Niestety pod WIN7 to nie działa, bo wsparcie techniczne dlinka jest do kitu i już ze sterownikami pod Viste jest problem.

Najlepszym rozwiązaniem było by pewnie wifi na PCI, ale mam do dyspozycji tylko PCI-e( a karty wifi na pci-e są na ogół w N-ce więc są dość drogie). Więc spróbowałbym z innym wifi na USB i tu pytanie, czy ktoś korzysta z takiego takiego działającego urządzenia pod win7, jeśli tak i działa to poproszę o podanie producenta i modelu!

Odp: WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2009, 10:08:02 »
Ja korzystam z tego co livebox dał, tzn: http://www.allegro.pl/item525788367_adapter_wifi_sagem_xg760n_802_11b_g.html. Żadnych problemów nie ma. Pozdrawiam!

Odp: WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2009, 10:22:19 »
PCI to powinno pójść na bank

a z tymi sterownikami, to jeśli instalator ci nie odpala to ustaw zgodność na viste (albo na XP Sp2)
ja tak zrobiłem z netem i poszło

Odp: WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2009, 17:55:02 »
Na WIFI na PCI Planeta działa bez problemu, ale ja nie mam wolnego PCI tylko PCI-E.

Mniejsza z tym trochę poszukiwań i znalazłem sterownik o odpowiedniej rewizji sprzętu do Visty i wszystko działa.
 Jak komuś potrzebny to mogę gdzieś wstawić.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: WIFI na USB - nie działa, czym zastąpić?
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2009, 18:49:35 »
Kup najzwyklejszą kartę bezprzewodową asusa, mnie działa. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)