TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet

Mam problem z ustawieniem połączenia sieciowego na Win 7. Mój komputer jest podłączony do modemu kablowego za pomocą karty sieciowej ( to połączenie utworzyło się automatycznie podczas instalacji systemu ),a drugi komputer jest podłączony do drugiej karty sieciowej ( umieszczonej w pierwszym komputerze ) za pomocą kabla Ethernet. Na dysku mam zainstalowane dwa systemy ( win xp i 7 ), więc pomyśłałem, że może da się jakoś przenieść ustawienia połączenia z jednego na drugi.Czy jest to możliwe? Jak na komputerze pierwszym jest uruchomiony win xp wszystko śmiga ładnie, ale na win 7 już nie mogę połączyć się z internetem, jedynie połączenie umożliwia mi udostępnienie plików.

Opis jak konfigurowałem sieć na XP można znaleźć tutaj: http://wyslijplik.pl/download.php?sid=9XdreMOj&redirected=true  

Tak to wygląda w Centrum sieci i udostępniania


Na Win XP połączenie jest skonfigurowane poprawnie, ale na Win 7 nie umiem ustawić go tak, aby działało prawidłowo.

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje

Offline Dano

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopad 2009, 15:55:01 »
Napisz po kolei jaki system masz na jakim kompie bo nic nie rozumiem z tego co napisałeś.
Skąd masz neta ?
« Ostatnia zmiana: 24 Listopad 2009, 15:56:57 wysłana przez Dano »

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopad 2009, 16:43:42 »
Podepnę się pod temat - może a nuż ktoś ma pomysł.

Sytuację mam niemal identyczną jak kolega wyżej. Mam modem i kablem idzie sygnał (poprzez switch, dzielący net na dwa kompy) do mojego komputera. Komp ma dwie karty sieciowe i do drugiej wpięty jest kabel (crossowany) od laptopa. W ten sposób mogę udostępniać laptopowi net przez komp stacjonarny. Wszystko działa bez zarzutu.
Problem polega jednak na tym, że chciałbym utworzyć grupę domową z laptopa i stacjonarnego. O ile laptop wykrywa normalnie sieć i mogę ją ustawić jako sieć domową, o tyle stacjonarny uznaje połączenie z laptopem za sieć niezidentyfikowaną i tego statusu nijak nie mogę zmienić. A tym samym - nie mogę utworzyć grupy domowej. Przy czym stacjonarny normalnie widzi laptopa, więc jeśli coś jest ogólnie udostępnione na lapku, to ze stacjonarnego normalnie będę miał dostęp. Drugie połączenie czyli to wychodzące "na świat" jest identyfikowane przez system już w pełni normalnie i mogę ustawić każdy rodzaj sieci.
Czy ktoś miał taki problem lub ewentualnie wie jak sobie z tym poradzić?
Na obu kompach Win 7 Ultimate - na lapku x86 a na stacjonarnym x64.

Z góry dzięki.

firefighter1

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2009, 12:23:55 »
a który komuter utowrzył hasło sieciowe?
Jeden tworzy w drugim je podajesz, jeśli oba utworzyły hasło to lipa, musisz je od nowa skonfigurować

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2009, 14:11:34 »
To nie ma znaczenia. Tylko na laptopie w ogóle mogę utworzyć hasło i postawić grupę domową. Wtedy na stacjonarnym i tak nie mogę dołączyć się do grupy bo połączenie z laptopem jest uznawane za niezidentyfikowane. Albo ustawię na stacjonarnym połączenie z netem jako "work network" to pisze mi, że komputer musi być podłączony do sieci domowej żeby móc dołączyć do grupy domowej, albo mogę ustawić połączenie z netem jako sieć domową i po wpisaniu hasła utworzonego z laptopa nie wykrywa grupy domowej.

firefighter1

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2009, 14:25:18 »
ok pomyślę ale nie rozumiem jakie zadanie ma switch i co dzieli skoro komp stacjonarny udostępnia połączenie

Po przemyśleniu:
Wygląda na to, że nie mogą być dwie takie same sieci. Co jest logiczne bo ta od internetu to jest Publiczna i tak powinna być zdefiniowana, a wtedy ta z laptokiem domowa.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2009, 20:25:48 wysłana przez firefighter1 »

Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Listopad 2009, 13:04:37 »
A widzisz. Switch jest po to, żeby dzielić sygnał na jeszcze jeden komp (już trzeci), na którym pracuje ktoś inny w innym pokoju. No ale to jakby powinno być mało ważne, bo co poza switchem to już nie powinno bezpośrednio wpływać na opisywane tu problemy z połączeniem.

Na to, ze nie mogą być dwie takie same sieci to ja już wpadłem wcześniej. Dlatego połączenie wychodzące na net ustawiałem na różne możliwe opcje - publiczna, czy robocza. Niewiele to jednak zmienia, bo i tak połączenie z laptopem pozostaje jako sieć niezidentyfikowana.
Metodą prób i błędów doszedłęm do tego, ze jedyną opcją ustawienia sieci domowej na połączeniu z laptopem jest odłączenie kabla od netu. Wtedy łaskawie identyfikuje sieć i daje możliwość wyboru. Wtedy również jestem w stanie ustawić grupę domową i wszystko mniej więcej działa jak powinno... do czasu podłączenia netu od nowa i restartu komputera. Wszystkie ustawienia się resetują i pomimo istniejącej grupy domowej, stacjonarny komp przestaje widzieć laptopa. Wygląda na to, że Win7 uparcie nie zgadza się na przypisanie statusu sieci domowej do połączenia nie mającego dostępu do netu, kiedy istnieje drugie połączenie mające taki dostęp. Uważam, że jest to wtopa M$ - ciekawe czy coś takiego poprawią w jakichś SP.

Niemniej dzięki za próbę pomocy. Jakby ktoś wpadł może jeszcze na jakiś pomysł, to chętnie przeczytam.

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Problem z połączeniem dwóch komputerów przez kabel Ethernet
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudzień 2009, 00:44:18 »
To samo miałem... wkoncu zdecydowałem sie na router nie jest to drogi interes a z pewnoscia ułatwia zycie :)
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D