TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błędy graficzne (artefakty), gdy WYŁĄCZONE Aero

Błędy graficzne (artefakty), gdy WYŁĄCZONE Aero
« dnia: 13 Listopad 2009, 23:55:21 »
Witam Was!

Mój sprzęt:

Core2Duo E6400 2.13GHz
2GB RAM 667MHz DDRII
GIGABYTE nVidia 7600GS AGP
SAMSUNG 640GB
ASROCK 4COREDUAL-VSTA

Mój problem tak naprawdę nie wiadomo, czy dotyczy sprzętu, czy software'u. Polega on na tym, że gdy Aero jest WYŁĄCZONE to powstają mi na obrazie dziwne błędy, czarne paski, czasami nawet duże powierzchnie są na czarno, gdy chcę przesunąć jakieś okno, to zostaje po nim ślad na ekranie, tak naprawdę nic nie jest czytelne. Wnioskuję, że ma to miejsce wtedy, gdy Aero jest wyłączone, ponieważ dzieje się tak na ekranie logowania, gdy włączam 3DMarka, przy wyskakiwaniu zapytania o to czy zezwalam programowi na daną czynność (tylko, jeżeli włączone jest przyciemnianie ekranu, jeżeli nie to wszystko jest w porządku) oraz, co najważniejsze, błędy powstają, gdy używam innej kompozycji niż jednej z Kompozycji systemu Aero (wtedy to już bezustannie).

Dzieje się tak i z najnowszymi sterownikami nVidii i bez nich, z DirectX 9.0c i bez niego. Zachowuje się tak samo na Windows 7 Enterprise i Ultimate.

Ogólnie zachowuje się tak, jakby bez Aero nie potrafił efektywnie odświeżać ekranu.

Pozdrawiam :)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Błędy graficzne (artefakty), gdy WYŁĄCZONE Aero
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2009, 14:05:28 »
potencjalnych winowajców mam trzech:
1. Seven - może jakiś nowy bug ujawniający się na jakimś określonym sprzęcie?
2 Płyta główna - (to jest ta z agp i pcie, ddr1 i 2?) Miałem z nią podobne problemy tyle, że na viście
3 Karta graficzna - podkręcana? bios?  :P