TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?

Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« dnia: 13 Listopad 2009, 00:41:08 »
witam.otoz mam pewnie dylemat i wciaz nie wiem jaka decyzje podjac... otoz mam netbooka( procesor 1,6 GHZ i 1 GB RAM'u) i preinstalowany na nim system windows xp sp 3 home edition.netbook zakupiony rok temu w grudniu.a system juz teraz jak dla mnie poprostu pracuje koszmarnie wolno... przedewszsytkim jesli chodzi o czas startu a zwlaszcza wylaczania.moze to wina ze instalowalem na nim windows blinds,icon packager i takie pierdoly ale to na drugim profilu ktory wlasnie usunalem.przywrocilem ekran logowania standarowy i zrobilem 18 GB wolnego miejsca na dysku i system wyraznie przyspieszyl ale tylko w pracy.czasy startu i wylaczania nadal sa denerwujaco dlugie( wylacza sie okolo minute,czasem nawet wiecej) i tu moje pytanie.co z tym zrobic? czy postawic nowy xp czy moze wlasnie windows 7? przeczytalem kilka artytkulow ale nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi.jedni mowia ze bateria dziala 2x dluzej a drudzy z kolei ze duzo krocej... jak z tym jest?czy ktos z Was mam Siódemke zainstalowana na netbooku( nie mylic z notebookiem) ? a jesli tak to czy warto go postawic? za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuje ;)

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Listopad 2009, 20:36:54 »
Ja mam o identycznych parametrach, chodzi lepiej niż XP półroczny.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Listopad 2009, 23:09:33 »
Lepiej sobie zainstaluj Windows 7 Home Premium to ci wystarczy, poza tym Win 7 jest bardziej stabilniejsza od Xp-a.Win 7 to nowszy system.Ja używam Windowsa 7 Home Premium na laptopie i właśnie mi super śmiga.  ;D ;)

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2009, 00:05:30 »
Lepiej sobie zainstaluj Windows 7 Home Premium to ci wystarczy, poza tym Win 7 jest bardziej stabilniejsza od Xp-a.Win 7 to nowszy system.Ja używam Windowsa 7 Home Premium na laptopie i właśnie mi super śmiga.  ;D ;)
wlasnie mialem zamiar postawic home premium ;) a wiecie jak to wkoncu jest z tym czasem dzialania baterii?

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2009, 00:40:19 »
wlasnie wyczytalem ze 7-ka chodzi krucej nawet o 57min na baterii niz XP... :o :o :o

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Listopad 2009, 03:05:03 »
wlasnie wyczytalem ze 7-ka chodzi krucej nawet o 57min na baterii niz XP... :o :o :o

może sprawdź to osobiście

bo w moim laptopie bateria pod systemem Windows 7 wytrzumuje o około 30 min wiecej 8)
xp nawet nie ma dobrego zarządzania energią a w Win 7 mam do wyboru ogrom opcji.

co do autora wątku śmiało zalecam instalacje Win7 ;D (własne doświadczenia)
 

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Listopad 2009, 15:35:59 »
U mnie na netbooku nie ma różnicy.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Listopad 2009, 15:56:00 »
mój laptop hp pavilion dv1665eu wytrzymuje na sevenie o 8 minut więcej niż vista ale jednocześnie 3 minuty mniej niż xp

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2009, 17:46:04 »
Samsung NC10 postawiony Windows 7 Ultimate.
Niestety czasy uruchamiania, hibernacji i zamykania są koszmarne. Przy uruchamianiu długo zużycie procesora jest na 100%, później jeszcze parę minut oscyluje do 60%.
Tak naprawdę nie miałem czasu by siąść i pobawić się w wyłączanie usług i wodotrysków. Może po wyłączeniu Aero będzie lepiej, bo w trybie awaryjnym działa żwawo, no ale tam i większość usług jest wyłączona...

Windows 7 nie jest najlepszym rozwiązaniem dla procesorów Atom, bo o taki pytasz. XP będzie działać szybciej i zużyje mniej baterii.

Trzeba poczekać aż wyjdzie netbook z preinstalowanym Windows 7 i się zobaczy co fachowcy wyłączyli. Na dzień dzisiejszy trzeba samemu eksperymentować...
Pozdrawiam

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2009, 21:04:35 »
Ale głupoty. U mnie jest identyczny czas dzialania na Atomku N270. I wcale nie chodzi szybciej od XP przy Aero. Uwierzcie, na Dużym kontraście to speeda dostaje ;D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad 2009, 22:27:16 »
co czlowiek to inna opinia ;) chyba bede musial sam sprobowac i wtedy dopiero sie dowiem na wlasnej skorze.wszystkim dzieki za rady.ale tylko robertnik ma negetywna opinie? reszta pozytywnie? ;p

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad 2009, 23:14:16 »
pozytywne. Windows 7 ma tą zalete że jest w miarę elastyczny dostosowując się w jakimś stopniu do sprzętu. Miałem możliwość korzystać z sevena na netbooku z atomem na pokładzie. Wszystko działało jak należy, bez zbędnych zmian(które czasem bywają przydatne)

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopad 2009, 03:16:10 »
Może to kwestia biosu, sterowników. Na Samsungu NC10 odradzam, przynajmniej puki co.
Prościej było by jak byś napisał jakiego masz netbooka, odezwała by się grupa właścicieli takowych, a tak krzyczą wszyscy i ci co mają i ci co tylko im się wydaje że mają netbooka.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopad 2009, 08:29:25 »
U mnie wystarczy zajrzeć do podpisu. A wam niektórym polecam zajrzeć do słownika ortograficznego.


Jedyne, co mnie dobija na Atomku, to wyszukiwanie sterowników. Godzinami można czekać na znalezienie głupiego pendrive'a.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2009, 08:32:10 wysłana przez Tom »
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Czy windows 7 nadaje sie do netbooka?
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopad 2009, 12:50:59 »
No właśnie zapomniałeś dodać ze na MSI Wind masz w biosie podkręcony procesor do 2.0 ...
« Ostatnia zmiana: 17 Listopad 2009, 15:58:30 wysłana przez robertnik »