TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT

Offline mikas

Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« dnia: 11 Listopad 2009, 19:56:58 »
Mam kartę graficzną Nvidia 7900  GT i po uruchomieniu windowsa 7 mam taki obraz

Dopiero przełączenie na głębie kolorów 16Bit rozwiązuje problem i jest normalnie. Ale jak wiadomo wtedy obraz nie jest taki ładny jak na 32Bit. Próbowałem wgrać różne sterowniki i nic to nie pomagało. Przejrzałem też internet i okazało się że więcej ludzi ma podobny problem, ale nie znalazłem rozwiązania. Dużo jest o tym na zachodnich forach, ale znowu nie znam angielskiego i tłumacząc tekst w translatorze niczego konkretnego się nie dowiedziałem.
Czy wie ktoś jak sobie z tym poradzić ?

Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2009, 12:11:33 »
Jesli masz wersje 32bitowa sciagnij http://pl.download.nvidia.com/Windows/191.07/191.07_desktop_win7_winvista_32bit_international_whql.exe
Jesli 64bity to http://pl.download.nvidia.com/Windows/191.07/191.07_desktop_win7_winvista_64bit_international_whql.exe

Najpierw odinstaluj stare sterowniki, a pozniej zainstaluj nowe odpowiednie do swojej wersji systemu.

Pozdrawiam

Offline mikas

Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2009, 18:40:35 »

Wgrywanie tych sterowników nie rozwiązuje tego problemu. Już przy instalacji systemu podczas finalnego uruchamiania widać taki obraz jak na zdjęciu. Na innym zagranicznym forum znalazłem taki wątek

Cytuj
ok final solution to the problem!

I flashed my card to the new settings and also made sure that the boot up clocks are the same as the clocks used when into windows.

I used Nibitor 5.2 and nvflash boot cd to permanently clock my card to 525/760 from 520/750 and uninstalled rivatuner. I did some tests to try and replicate the problem but it seems the problem is gone for good. My card is out of warranty so I didnt worry about that... I just dont like middle solutions unless I have to live with them... it seems that this time this was not the case

I hope this helps more people in the future.

NOTE: I also changed the boot up clocks because I had the feeling that the problem also occurred when the driver tried to change to the windows clocks. So the card is using the same clocks all the time.
Więc problem leży w taktowaniu karty a nie sterownikach z tego co rozumiem. Tylko czym teraz ściągnąć ten bios ze swojej karty i jak dokładnie go wgrać by jej nie uszkodzić. Może ktoś mądry mi w tym pomoże, będę bardzo wdzięczny.
Są jakieś biosy w necie ale mogą nie pasować do mojej karty. Ja mam dokładnie XFX GF 7900 GT, więc lepiej ściągnąć ten mój i zmodyfikować.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2009, 21:58:14 »
Albo jeśli nie chcesz się bawić w modyfikację biosu to zmniejsz taktowanie przez riva tuner lub power strip.

Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2009, 22:32:37 »
Zrob dump biosu programem NiBiTor zedytuj taktowanie zegara i wgraj ponownie

Offline mikas

Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2009, 18:09:18 »
Zrob dump biosu programem NiBiTor zedytuj taktowanie zegara i wgraj ponownie
Zrobione, teraz jest OK.

Odp: Problem z obrazem na Nvidia 7900 GT
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2009, 03:57:30 »
Witam
Poczytałem parę wątków i wygląda na to, że mam podobny problem jak tu opisany. Mam karte GF 7900 GS  i mam podobne jak tu opisane objawy. Ściągnąłem już sobie NiBiToram ściągnąłem nFlasha ale żaden z tych programów nie może się dobrac do mojego BIOSA karty . NiViTor informuje, że nie może się połączyć z Service Managerem a nFlasch: ERROR: PCI BIOS not present
Wszystko jakby BIOS nie był czytany.
Czy powinienem może coś jeszcze wgrać? Może użyć jakichś specjalnych opcji?
Będę wdzięczny za podpowiedzi