TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?

Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« dnia: 09 Listopad 2009, 00:05:56 »
Witam

Jako, że ze sprzętu komputerowego wypadłem kilka ładnych lat temu to mam pytanie. Otóż muszę zakupić system operacyjny ale czekałem do premiery Windowsa 7.
Mam kompa o parametrach:
AMD Athlon 2,07 Ghz 2800+
1 GB RAM
HDD 160 GB

Czy na tym będzie mi sprawnie chodził Windows 7 ? Obecny Win XP bardzo ładnie śmiga dla moich potrzeb - głównie internet, zero gier.
Oraz którą wersję wybrać 32 bit czy 64 bit ? Przypuszczam, że dla mnie wystarczy ta 32 bit. Jak wspomniałem używam kompa głównie to neta.

Dzięki z góry i pozdr

Offline izaw

  • ***
  • 121
Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2009, 00:13:08 »
Win7 x86 pójdzie.
"Nie ma programów bezpiecznie działających, są co najwyżej niedostatecznie przetestowane"
Prawo Murph'ego

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2009, 00:22:16 »
Win7 x86 pójdzie.


Wiem, zę to lakoniczne, ale co oznacza x86 ?  ;D

Offline Dave

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopad 2009, 00:29:20 »
Oznacza ze system odczyta max 3.25 Gb ramu

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Listopad 2009, 00:35:54 »
aaa to ok, napewno tyle nie dołożę.  :)

Czyli rozumiem, że praktycznie nie ma przeciwwskazań do instalacji Win 7 na tym sprzęcie ? Czy jakiś warunek dodatkowo powinien zostać spełniony ?

pozdr

Offline Dave

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2009, 00:38:14 »
Mysle ze powienien smigac bez problemu a podaj jeszcze jaka masz karte graficzną :P

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2009, 00:53:14 »
Karta graficzna to Radeon 9550 (chyba 128 MB) - tyle wyczytałem, nie sprawdzałem jej pod kątem gier więc nie wiem jak z jej wydajnością itp.

Wielkie dzięki za pomoc, ale jeszcze jedna sprawa, znalazłem na Allegro gościa który sprzedaje takie Windy, chciałbym u niego kupić bo ma trochę pozytywnych komentarzy (za ta aukcję też) http://allegro.pl/item806555650_balta_pl_windows_7_home_premium_32_64_tanio.html. Pisze , że jest to wersja bez dedykacji do konkretnej marki itp.

Czy wg tego opisu mogę spokojnie zakupić i mieć pewność, że jest legalnie wykorzystywany ? Co powinienem mieć poza naklejka na kompie ? Czy muszę mieć dowód zakupu ?
Pytam bo mój poprzedni komp był służbowy i nie interesowałem się tym tak.

dzięki

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2009, 00:54:14 »
Win7 x86 pójdzie.


Wiem, zę to lakoniczne, ale co oznacza x86 ?  ;D
x86 to system 32 bitowy, a x64 to 64 bitowy.
32 bitowy zuzywa cos okolo 0,5GB ramu, a 64 bitowy okolo 1GB ramu i chodzi o to, ze 64 bitowy bedzie ci mulił, chyba ze dolozysz ramu.
Ale jeszcze sprawdz czy AMD Athlon 2,07 Ghz 2800+ obsluguje instrukcje 64 bitowe, bo jesli nie, to wogole nie zainstalujesz x64.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2009, 01:04:08 »
znalazłem na Allegro gościa który sprzedaje takie Windy, chciałbym u niego kupić bo ma trochę pozytywnych komentarzy (za ta aukcję też) http://allegro.pl/item806555650_balta_pl_windows_7_home_premium_32_64_tanio.html. Pisze , że jest to wersja bez dedykacji do konkretnej marki itp.

Czy wg tego opisu mogę spokojnie zakupić i mieć pewność, że jest legalnie wykorzystywany ? Co powinienem mieć poza naklejka na kompie ? Czy muszę mieć dowód zakupu ?
Pytam bo mój poprzedni komp był służbowy i nie interesowałem się tym tak.

dzięki
Jesli nie prowadzisz dzialalnosci gospodarczej, to wystarczy sama licencja, w przeciwnym razie jeszcze faktura.

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad 2009, 01:10:36 »
Win7 x86 pójdzie.


Wiem, zę to lakoniczne, ale co oznacza x86 ?  ;D
x86 to system 32 bitowy, a x64 to 64 bitowy.
32 bitowy zuzywa cos okolo 0,5GB ramu, a 64 bitowy okolo 1GB ramu i chodzi o to, ze 64 bitowy bedzie ci mulił, chyba ze dolozysz ramu.
Ale jeszcze sprawdz czy AMD Athlon 2,07 Ghz 2800+ obsluguje instrukcje 64 bitowe, bo jesli nie, to wogole nie zainstalujesz x64.

A czy faktycznie jest różnica pomiędzy tymi 32 bit a 64 bit ? Zakładając, że wykorzystuje sprzęt biurowo, ew. obróbka grafiki (photoshop), to czy odczuję jakąś różnicę ? Bo nie wiem czy faktycznie jest sens dokupować ten 1 GB ramu dla tej wersji 64 bit ? Jeśli to tylko na pamięci by się skończyło.

Co do licencji to rozumiem, że jest nią naklejka, tak ? I czy biorąc Windowsa na firmę to czy wystarczy kopia faktury (oryginał musiałbym oddać do księgowej :) )

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad 2009, 01:22:20 »
Cytuj
A czy faktycznie jest różnica pomiędzy tymi 32 bit a 64 bit ? Zakładając, że wykorzystuje sprzęt biurowo, ew. obróbka grafiki (photoshop), to czy odczuję jakąś różnicę ? Bo nie wiem czy faktycznie jest sens dokupować ten 1 GB ramu dla tej wersji 64 bit ? Jeśli to tylko na pamięci by się skończyło.
Jak Photoshop jest tez w wersji 64bit, to pewnie roznica bedzie, ale chyba nie na twoim sprzecie, tylko na takim za 5-10K zł.
Cytuj
Co do licencji to rozumiem, że jest nią naklejka, tak ? I czy biorąc Windowsa na firmę to czy wystarczy kopia faktury (oryginał musiałbym oddać do księgowej)
Naklejka z kluczem jest licencja. Oczywiscie ze kopia faktury. Przeciez oryginal oddajesz ksiegowej ;D

Odp: Czy pójdzie mi Win 7 na tym sprzecie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2009, 01:29:03 »
Cytuj
A czy faktycznie jest różnica pomiędzy tymi 32 bit a 64 bit ? Zakładając, że wykorzystuje sprzęt biurowo, ew. obróbka grafiki (photoshop), to czy odczuję jakąś różnicę ? Bo nie wiem czy faktycznie jest sens dokupować ten 1 GB ramu dla tej wersji 64 bit ? Jeśli to tylko na pamięci by się skończyło.
Jak Photoshop jest tez w wersji 64bit, to pewnie roznica bedzie, ale chyba nie na twoim sprzecie, tylko na takim za 5-10K zł.
Cytuj
Co do licencji to rozumiem, że jest nią naklejka, tak ? I czy biorąc Windowsa na firmę to czy wystarczy kopia faktury (oryginał musiałbym oddać do księgowej)
Naklejka z kluczem jest licencja. Oczywiscie ze kopia faktury. Przeciez oryginal oddajesz ksiegowej ;D


Dobra to już wszystko wiem, dzięki wielkie  ;D