TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

przyslanie plytki recovery od producenta ?

przyslanie plytki recovery od producenta ?
« dnia: 08 Listopad 2009, 14:55:28 »
Witam
Czy jest mozliwe zamowienie plytki (odplatne) Recovery z Windows 7 home premium od producenta lapka ? Z tego co widze, cos takiego robi HP i chyba Asus i Acer, ale glowy bym nie dal. Kupilem Samsunga R522 w sieci Euro i tam oczywiscie nie daja plytki recovery, instaluje sie z partycji, plytki nie ma. Nr seryjny oczywiscie na spodzie lapka.
Niestety dzis nieczynna infolinia Samsunga, ale moze ktos przerabial to ?
Dziekuje.

Offline amp

Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2009, 19:30:58 »
moim zdaniem to tylko wola sprzedawcy,jak skasowałem partycję recovery co prawda w HP to w sklepie za 2 dni otrzymałem takową płytkę w cenie płytki,bo skoro mają lapki z win7 to zrobienie płytki z systemem to nie problem tylko chęci,ale jak ci działa bez problemów system to sam możesz sobie zrobić kopię systemu
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2009, 19:33:59 wysłana przez amp »

Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2009, 20:13:50 »
No tak, ale co mi da sama kopia systemu, jak z tego nie odtworze stanu po zakupie - a moze sie myle ? Te plyty sie nie bootuja, to sa kopie do odtworzenia ustawien z tego co widze, a ja chce miec stan po zakupie - taki jaki zostal zrobiony na partycji recovery po 1 odpaleniu lapka.

Zrobilem po bolach, ale caly czas sygnalizuje ze kopia jest bledna, Samsung Recovery Solution nie widzi "obszaru przywracania Samsung". F4 po odpaleniu systemu generuje blad.
Potrzebuje plytki recovery, a nie kopii moich ustawien i profili.

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2009, 20:25:19 »
Więc tak może nie na temat w7
ale to co napiszę to 100% prawda

--
Jeśli zakupiłeś lapcia, PC od danego producenta jakiś rok temu to zapomnij o tym w7
Jeśli kupiłeś jakieś 3-4miechy temu to obowiązuję cię darmowy update do w7 - i taki producent powinien wysłać płytki z updatem

--

teraz najlepsze zostawiłem na deser ;p

--

nie polecam firmy hp - bo to najgorsza firma jaką poznałem ;(
dla czego tak stukam ponieważ producent jest upoważniony do wysłania płyty Recovery nie ważne ze jest możliwość zrobienia owej płytki samemu
-- jak ja pisałem w tej sprawie to koleś olał mnie i jeszcze napisał ze zabrakło płytek i już nie wysyłają
-- więc ja ok spoko -- potem za kilka dni szukałem w necie coś na ten temat i co się okazało ze wysyłają
-- więc ja tak po miesiącu napisałem jeszcze raz do tej skopanej na maksa firmy zwanej HP
-- ze chciał bym zamówić płytki recovery do modelu blabla i tak dalej - i tym razem proszę mnie nie olać takim tekstem ze zabrakło  - i w ciągu tygodnia dostałem płytki
-- Jak by co mój problem to był z starą dobrą vistą xD

-- Takie płyty recovery są za darmo ( i producent nie powinien chcieć pieniędzy za wysłanie - czy za samą płytę )


Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Listopad 2009, 23:48:00 »
Na co wam recovery, jak tam jest pelno syfu? Owszem mozna to odhaczyć, ale to i tak nie bedzie to samo co czysty system.

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Listopad 2009, 01:07:24 »
Madzia w przypadku HP recovery nic nie można odhaczać tza instalować z tym syfem ;p

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Listopad 2009, 01:11:25 »
Mozliwe, robilam tak na Lenovo, chociaz sama mam HP, ale od razu usunelam partycje recovery, bo po co mi to ;D

Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Listopad 2009, 02:09:42 »
Hmmm to prawda, ale chyba nie chce podkladac plytki z netu pod moj oryginalny numer seryjny, poza tym tyle tego jest ze nie wiem ktore i tak. Hmm...
Fakt, ze instaluje duzo syfu...triale mcafee i office i inne smiecie. W sumie hmm nie chce tego ustrojstwa ale nie wiem jak sobie poradzic ;/

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Listopad 2009, 12:11:45 »
z tego co wiem obecnie producenci nie dodają płyt z systemem do laptopa tylko wszystko upychają na recovery (jest taniej)
trzeba sobie samemu zrobić płytkę odzyskiwania i będzie OK
zawsze można zaraz po pierwszym uruchomieniu systemu usunąć niepotrzebny syf wyczyścić rejestr i i jakieś tam kopie zapasowe Windowsa i zrobić recovery i mamy to co chcemy.

Ostatnio zakupiłem Lenovo i też nie mam pytki zrobiłem kopie na płytkach a oryginał mam na recovery i to jest dobre.


Aha gdyby ktoś chciał zainstalować czysty system z płytki i aktywować to wystarczy jakimś tam programem z obecnej wersji którą mamy wyciągnąć klucz i wpisac go w nową instalację (ten spod naklejki jest zapewne inny i ograniczony do paru instalacji)
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Listopad 2009, 12:24:32 »
Aha gdyby ktoś chciał zainstalować czysty system z płytki i aktywować to wystarczy jakimś tam programem z obecnej wersji którą mamy wyciągnąć klucz i wpisac go w nową instalację (ten spod naklejki jest zapewne inny i ograniczony do paru instalacji)
No co ty. Jest ten sam klucz i nie ma zadnego ograniczenia do paru instalacji. Masz bujna wyobraznie ;D

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Listopad 2009, 13:12:07 »
.... no nie zawsze, są potwierdzone przypadki że klucz w zainstalowanym lapku był inny niż ten na naklejce, ponoć firmy jaką jedną kopię i pchają ją do wszystkich modeli, a ten klucz z naklejki trzeba aktywować ponoć telefonicznie i nie zawsze można taką aktywację powtarzać bez celu.


To jest zdanie innych, sam nie używałem ani nie sprawdzałem zgodności kluczy
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: przyslanie plytki recovery od producenta ?
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Listopad 2009, 13:32:34 »
Ale kluczem oem mozna aktywowac tylko jeden sprzet i zawsze w identyfikatorze produktu jest nazwa oem plus cyferki, a w przypadku retail tylko cyferki ;D