TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy da się usunąć biblioteki?

lukasamd

Czy da się usunąć biblioteki?
« dnia: 17 Październik 2009, 15:12:39 »
Witam,
czy w jakiś sposób da się usunąć / ukryć opcję bibliotek? Przyznam szczerze, że jest mi to kompletnie nie potrzebne, a tylko zajmuje miejsce no i... wkurza :) Po prostu lubię, jak mam wszystko dopasowane do swoich potrzeb.

Offline Zibo

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2009, 13:30:11 »
No właśnie! Przyłączam się do prośby, dodałem sobie moje skróty do ulubionych i wystarczy, zmieniłem lokalizację Moich Dokumentów i biblioteki mi z tym kolidują.

Jak wyłączyć / usunąć biblioteki?
GG: 12197630
Windows 7 RTM
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E5300 2.6 GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L 1.0
Grafika: Gainward 9600GT 512MB 256bit PCI-E DDR3
Pamięć: 2x  2GB DDR2-800 Kingston = 4GB
Dysk: WD Caviar 1TB (1000GB) SATA-II (WDC WD10EADS)

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2009, 15:30:09 »
chyba sie nie da. a tez bym to wywalil...

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2009, 11:42:15 »
Nie za bardzo rozumiem w czym problem. Biblioteka to w sumie wygodne narzędzie, bo szybko możemy znaleźć to co chcemy. Możemy też skonfigurować bibliotekę wg naszych potrzeb: dodać lub usunąć foldery, zmienić ich nazwę, oraz co najważniejsze zmienić ich domyślną lokalizację na dowolnie przez nas wymyśloną, więc nie wiem jak mogą kolidować z innymi folderami.
Acer Aspire 8935G

Offline Zibo

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Listopad 2009, 11:54:55 »
Dla mnie biblioteki nie są fajne, ponieważ zmieniają Moje Dokumenty też w bibliotekę, a mam w moich dokumentach oprócz innych plików i folderów dwa foldery, w których widok chcę ustawić na miniatury. I jak ustawię w jednym z tych folderów widok "miniatury" wracam do moich dokumentów a tam tez miniatury, więc w "Moich dokumentach" zmieniam widok na "Lista" wchodze znów do tego folderu ze zdjęciami, a tam widok "Lista".

Moje dokumenty mam na dysku D i jak tam wchodzę to mam ustawione widoki tak jak chcę, a gdy wchodzę w Moje Dokumenty przez START -> DOKUMENTY to jest j.w. opisałem.

Ogólnie gdy wchodze w Moje Dokumenty przez START -> DOKUMENTY to jest to biblioteka która przejmuje konfiguracje nad resztą folderów i nie mogę żadnego z nich ustawić inaczej, wszystkie sa ustawione tak jak folder Moje Dokumenty, jeśli LISTA to wszystkie lista, jeśli MINIATURY, to wszystkie miniatury.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2009, 12:04:56 wysłana przez Zibo »
GG: 12197630
Windows 7 RTM
Procesor: Intel Pentium Dual-Core E5300 2.6 GHz
Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L 1.0
Grafika: Gainward 9600GT 512MB 256bit PCI-E DDR3
Pamięć: 2x  2GB DDR2-800 Kingston = 4GB
Dysk: WD Caviar 1TB (1000GB) SATA-II (WDC WD10EADS)

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopad 2009, 12:45:32 »
Hmm, nadal nie do końca rozumiem. Sposób wyświetlania folderów możesz zdefiniować dla wszystkich lokalizacji.
Acer Aspire 8935G

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Listopad 2009, 14:43:33 »
Hmm, nadal nie do końca rozumiem. Sposób wyświetlania folderów możesz zdefiniować dla wszystkich lokalizacji.
no wlasnie, Ty nie rozumiesz i nie zrozumiesz bo uwazasz Biblioteke za pozyteczne narzedzie.
sa jednak na swiecie ludzie ktorzy uwazaja je za bezuzyteczne i zasmiecajace widok, dlatego tez chca je usunac.

lukasamd

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2009, 15:57:22 »
Dokładnie, w moim wypadku również to zaśmieca widok i chcę je po prostu wywalić.

Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Listopad 2009, 17:36:14 »
Faktycznie mam inne podejście, dla mnie to ułatwienie, poza tym dolny pasek ma opcję rozwijalnych do góry menu, przypinając eksplorator można mieć linki do najczęściej używanych miejsc. Można nawet dodać własne skróty, więc to kwestia ustawienia sobie wszystkiego.
Acer Aspire 8935G

Offline Mefi

  • ***
  • 193
Odp: Czy da się usunąć biblioteki?
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Listopad 2009, 22:59:17 »
Więc tak nie wiem czy się da ukryć cała Bibliotekę ale wiem ze da się schować

resztę to znaczy - Dokumenty, Muzyka, Obrazy, Wideo

wystarczy kliknąć na np Dokumenty prawym myszy i wybrać - Nie pokazuj w okienku nawigacji

--
Ja jestem ciekaw czy da się umieścić te katalogi na pasku start tak jak jest główna ikona
Lub dodać do Biblioteki - z ulubionych Pobrane z ikoną
wiem ze można dodać Pobrane ale nie wiem jak zrobić żeby była ikona taka jaka jest - dodam ze chodzi mi o ikonkę z listy jak są biblioteki i inne pierdoły i o dużą ikonę jak kliknie się na samą bibliotekę
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2009, 23:02:13 wysłana przez Mefi »