TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Otoczenie sieciowe

Otoczenie sieciowe
« dnia: 02 Listopad 2009, 11:14:10 »
Witam.

Kilka dni wstecz przesiadłem sie z XP na W7.
Zbiegło sie to również ze zmianą dostawcy internetowego.
Wszystko skonfigurowałem , zainstalowałem.
Jedna rzecz tylko mnie niepokoi tzn . wchodząc w otoczenie sieciowe ,widze w nim kilka komputerów oznaczonych:"DOMEK-KASIA ,DOMEK-MARCIN itd.
Widze też tam swój komputer .
Nie chce byc widoczny w otoczeniu sieciowym i nie chcę ,aby ktoś przeglądał moje pliki.
Oto co zrobiłem:
-Dodałem plik do rejestru zmieniający wartość "hidden" na 1.
-Wyłączyłem w ustawieniach karty sieciowej udostepnianie plików i drukarek
-Wyłączyłem w ustawieniach karty sieciowej "microsoft network"

Po tych zabiegach jednak ,wchodząc w siec ,dalej widze tam inne komputery i swój komputer.
W związku z tym moje pytanie:

Jak sprawdzić czy jestem widoczny w sieci dla innych komputerów z tej samej sieci.
Co zrobic aby być całkowicie niewidocznym i mieć pewność ,że nikt nie grzebie mi w komputerze.

Z góry dziękuje za rady.

Pozdrawiam serdecznie.

firefighter1

Odp: Otoczenie sieciowe
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2009, 12:45:35 »
zorganizować sobie laptopa i wpiąć się w sieć. Będziesz widział jak widza to inni. Możesz próbować się włamać do sierbie etc.
lub
wstawić prosty router z klonem twojego mac-a i wpiąć się za nim oraz wyłączyć dostęp i ping z WAN.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2009, 12:47:39 wysłana przez firefighter1 »