TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z internetem

Problem z internetem
« dnia: 01 Listopad 2009, 17:34:41 »
Zainstalowałem kilka dni temu Windows 7 x64 PL. Przez pierwsze 2 dni dostęp do internetu był bezproblemowy. Przy instalacji wybrałem sieć domową itd. Od dzisiaj mam problem z połączeniem. Chodzi o to, że gdy wyłączam komputer i włączam go ponownie nie mogę się połączyć z siecią. Wyświetlają mi się dwie sieci "siec domowa" oraz jakaś siec publiczna "niezidentyfikowana". Aby złapać połączenie z internetem muszę w panelu sterowania wyłączyć i włączyć "połączenie lokalne". Po tej operacji znika siec publiczna i zostaje tylko domowa a internet śmiga bez problemu. jak to naprawić?

(łącze się z internetem za pomocą kabla)

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopad 2009, 01:19:36 »
skoro przez dwa dni było ok pomyśl co zrobiłem nie tak związanego z połączeniem.
skoro masz internet po kablu to po co chcesz się łączyć ?
przecież lan to lan może po drugiej stronie jest coś nie tak ?
pokazuje ci ze masz dwie sieci.. odłącz tą w której nie ma internetu

p.s. popraw temat!

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopad 2009, 10:54:37 »
Problem naprawiłem. Zrobiłem tak: we właściwościach połączenia lokalnego kliknąłem na udostępnienie i zaznaczyłem wszystkie możliwe usługi FTP, Telnet, HTTP itd. Problem dzięki temu zniknął. Dość dziwne to było ponieważ nic tam nie zmieniałem i nie wpadł bym na pomysł, że problem może tkwić w takiej błahostce. BTW, problemu już nie ma. temat do zamknięcia.

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopad 2009, 15:25:59 »
Ja natomiast mam taki problem: Internet mam przez kablówkę. Kabel idzie do rutera, z rutera kablem mam internet na stacjonarnym komputerze a poprzez WIFI siostra ma na laptopie. Problem polega na tym, że dosyć często jak włączam komputer to nie mam internetu, a siostra poprzez WIFI ma, czyli śmiem twierdzić ze do rutera dochodzi internet i ze to nie jego wina bo wszystkie diody które powinny migać to migają. Jeżeli wyłączę komputer i po 2 sekundach włączę go znowu to już mam internet. Bez resetowania rutera. Problem zaczął się odkąd mam WIndowsa 7 Ultimate 64 bit. Płyta główna ma ok 3 miesiące a Windowsa 7 mam od około miesiąca. Kupiłem nawet specjalnie nowy kabel sieciowy.

Offline Dano

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopad 2009, 15:49:46 »
A może problem tkwi w sterownikach do karty , a nie w windowsie ?

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopad 2009, 16:50:52 »
Mam najnowsze specjalnie pod win 7  64 bit ze strony ASUSA.

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Listopad 2009, 00:08:01 »
Jak poczytać "Centrum sieci i udostępnienia" w systemie win 7 to Sieć domowa to taka, gdzie rozpoznawalne są wszystkie kompy w sieci, a sieć obejmuje "dom" czyli kompy w pomieszczeniach domu, pokój kuchnia. drugi pokój itp.  :) W ogromnej większości przypadków w naszym kraju to są sieci publiczne udostępniane przez operatorów np. TP, UPC itp. Tak chyba należy to rozumieć.

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Listopad 2009, 01:25:47 »
To jak? Mam zrobić ze mam sieć w firmie?

Offline Dano

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2009, 11:08:50 »
To nie ma nic do rzeczy. Moim zdaniem jest to tylko oznaczenie ,żeby nie pomylić sieci w momencie gdy podłączasz się w kilku miejscach i masz kilka połączeń.

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Listopad 2009, 11:24:29 »
To może ktoś wie na czym polega mój problem? :'(

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopad 2009, 00:57:39 »
Ok, już wiem zze moj problem jest identyczny jak TRAVIEGO z pierwszego posta tutaj. TRAVI naprawił problem ale ja nie wiem gdzie tu jest to UDOSTEPNIANIE na które kliknął? :)

firefighter1

Odp: Problem z internetem
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopad 2009, 12:19:04 »
win 7 tworzy swoją sieć, a laptop siostry swoją. Nazwy grupy roboczej powinne być identyczne jeżeli mają się widzieć komputery i wtedy jest to sieć domowa. Jeżeli nie interesuje cię wymiana, udostępnianie z siostrą to sieci mogą mieć różne nazwy ale wtedy musisz oznaczyć to jako sieć w firmie lub publiczna i wtedy win7 nie będzie na nowo rozdzielał lub blokował sieci jeśli pojawi się inny komputer.