TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Karta sieciowa

Karta sieciowa
« dnia: 31 Październik 2009, 23:01:18 »
Zainstalowałem Windows 7 Ultimate, system sam zainstalował wszystkie urządzenia(grafikę, proca, kontrolery, usb itd. itd. nawet drukarkę) ale jedynie karta sieciowa pozostała niezainstalowana:( dziwi mnie to, bo już prędzej się spodziewałem, że np. będę musiał grafikę sam instalować, ale ze wszystkich urządzeń została sieciówka i nie bardzo mogę znaleźć sterowniki, niby próbowałem z realtek.com ale coś nie działa, podaję model płyty i samej karty:
mobo: K8SLI-ESATA2/A/ASR
karta sieciowa: LAN Realtek PHY RTL8201CL 10 / 100 Mbit
sprzęt może nie jakiś nowy(do tego sempron 2800+, GF 6600 i 1Gb ram) no ale spełnia wymagania systemu:D

poratujcie, bo to komp siostry, chciała 7, a bez neta to ciężko...

P.S. myślę, że u mnie nie będzie takich problemów(Intel C2Q q6600, GF GTX 260, 4GB ram, pł. GIGABYTE s-series)???, bo też planuje przesiadkę na 7:)
z góry dzięki

Odp: Karta sieciowa
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2009, 11:33:34 »
sterownik nie jest uaktualniany.
http://www.bioticaindia.com/rtl8201cl.html

z opisu na stronie można wywnioskować że albo będzie działała albo nie:

Cytuj
Microsoft Windows 7 drivers compatibility: 63% (99 votes)

Odp: Karta sieciowa
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2009, 19:50:06 »
no dzięki, znalazłem na tej stronce nawet więcej sterów do karty, tylko nie mogę ich ściągnąć, bo się 3eba zalogować, a czekam już kilka godzin na link aktywujący moje konto i coś się doczekać nie mogę:(

Odp: Karta sieciowa
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad 2009, 14:18:20 »
HP Pavillion 6815nr, AMD Turion 64 X2 2,00 GHz, NVIDIA GeForce GO 710M graphics witch up to 1071MB, 3,00GB DDR2 RAM, Windows 7 Ultimate x64 PL RTM