TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Obraz płyty windows 7

Obraz płyty windows 7
« dnia: 31 Październik 2009, 22:44:33 »
Witam.
Na początek chciałbym sie ze Wszystkimi Przywitać.

Mam pytanko odnośnie Widowsa 7 Ulti. otóż brat przywiózł z UK ten system ze, chciałem sobie go skopiować tylko zamiast zrobić obraz płyty ja po prostu przekopiowałem zawartość tej płyty.

I teraz moje pytanie czy mając zawartośc tej płyty jest jakaś możliwość stworzenia obrazu tej płyty/płyty instalacyjnej, jeśli tak to prosiłbym opis krok po kroku jak to zrobić, jakiego programu użyć do stworzenia obrazu?

Próbowałem zrobić obraz za pomocą programu nLite ale nie idzie w miejscu "Lokalizowanie instalacji Windows" podaję miejsce gdzie zrzuciłem płytkę daję Dalej a tu komunikat "Sprawdź czy wybrany folder lub dysk zawiera katalog "i386"lub"AMD64" i prawidłowe pliki instalacyjne Windows".


Z Góry Dziękuję


Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Obraz płyty windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Październik 2009, 22:55:09 »
Niekoniecznie może się to udać, jeśli nie skopiowałeś folderu boot.

Możesz próbować programem UltraISO, tylko musisz witaminki najlepiej mu podać.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Obraz płyty windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Październik 2009, 23:02:16 »
Skopiowałem całą płytę, właśnie używam UltraIso udało się zrobić obraz i wypalam go. A co to są te witaminki?
Oki udało się wypalić. teraz czas na próbę zainstalowania.
Dziękuję za tak szybko odpowiedz i podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2009, 23:09:58 wysłana przez Pioterowy1983 »

Odp: Obraz płyty windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Październik 2009, 23:52:31 »
samo zapisanie do iso nic nie da jeśli nie ma się bootsektora Win7 (tak wypalonej płytki nie da się zbootować przy uruchomieniu kompa)

Offline Camis

Odp: Obraz płyty windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2009, 01:39:10 »
Uzyj do nagrania programu vlite (a nie nlite - jest do xp) pozostaw w nim włączona tylko opcje kreowania bootCD.

Bedzie chulac.
Core 2 Duo E7200@4GHz / Gigabyte GA-EP35-DS3 / A-Data 4GB 800MHz / Galaxy 8800GT / Samsung F1 320GB

Delta DPS-400MB / Pioneer 215D@S15J / Pentagram Karakorum / Chieftec LBX-01B-B-B / Lcd Samsung 32